Vakar pilsētas Centrālajā laukumā tika uzstādīta svētku egle. Šāgada Ziemassvētku un Jaungada egle augusi Līvbērzes mežniecības teritorijā vienā no Jaunbērzes mežiem.
Vakar pilsētas Centrālajā laukumā tika uzstādīta svētku egle.
Šāgada Ziemassvētku un Jaungada egle augusi Līvbērzes mežniecības teritorijā vienā no Jaunbērzes mežiem. Kā «Ziņām» pastāstīja Līvbērzes mežniecības galvenais mežzinis Vilnis Bieriņš, egles garums ir 18 metru, krūšaugstuma caurmērs – 20 cm. Egles vecums ir vidēji 40 gadu, un tā tiešām ir skaista un kupla. Vilnis Bieriņš kopā ar pilsētas galveno ainavistu Andreju Lomakinu un SIA KULK labiekārtošanas nozares vadītāju Andri Strikmani vairākas stundas klīduši pa mežu, kamēr atraduši piemērotu egli.
Šādas egles atrašana, piebraukšana pie tās un iecelšana mašīnā ar celtņa palīdzību ir ietilpīgs un sarežģīts darbs, turklāt koku nevar atstāt bez skujām. Nozāģēšanai, atvešanai un uzstādīšanai SIA KULK vīriem vajadzējis apmēram sešas stundas. Egles greznošana varētu sākties trešdien vai ceturtdien. Vispirms eglē ir plānots ielikt krāsainās spuldzes, vēlāk arī greznākus rotājumus un virtenes. Andrejs Lomakins sacīja, ka svētku egles uzstādīšana un izgreznošana šogad no pilsētas budžeta varētu izmaksāt apmēram 500 latu, līdzekļu segšana paredzēta no pilsētas reklāmas naudas.