Par Lietuvas prezidentu svētdien ievēlēts Valds Adamkus, par kuru otrajā kārtā balsoja 49,9 procenti vēlētāju.
Par Lietuvas prezidentu svētdien ievēlēts Valds Adamkus, par kuru otrajā kārtā balsoja 49,9 procenti vēlētāju.
To paziņoja Centrālā vēlēšanu komisija pēc visu 1,92 miljonu nodoto balsu saskaitīšanas. Par otro kandidātu Artūru Paulausku nobalsoja 49,3 procenti. Vēlēšanu otrajā kārtā piedalījās 73,8 procenti vēlētāju par 2,3 procentiem vairāk nekā pirmajā kārtā 21.decembrī.
Oficiālie rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā. Par Adamku un Paulausku nodoto balsu skaitu starpība Lietuvā bija 11 tūkstoši, un šo rezultātu nevarēja ietekmēt ārvalstīs dzīvojošo 6000 Lietuvas pilsoņu balsis. Bijušo komunistu atbalstītais kandidāts Paulausks ieguva visvairāk balsu galvaspilsētā Viļņā, bet Adamkus viņu sakāva laukos.
«Šī uzvara visiem parādīja, ka Lietuva ir ceļā uz Rietumiem,» paziņoja Adamkus, uzrunājot savu atbalstītāju grupu pēc provizorisko rezultātu paziņošanas.