Trešdiena, 25. marts
Māra, Mārīte, Marita, Mare, Ģedimins
weather-icon
+13° C, vējš 1.79 m/s, D-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Maršrutus pagaidām neatjaunos

Jelgavnieks Ainārs Upelnieks ar «Ziņu» starpniecību izteicis vēlēšanos, lai šajā gadā Jelgavas autobusu parks atjaunotu savulaik iecienītos maršrutus «Jelgava – Kolka» (vasarā) un «Jelgava – Mērsrags» (ziemā).

Jelgavnieks Ainārs Upelnieks ar «Ziņu» starpniecību izteicis vēlēšanos, lai šajā gadā Jelgavas autobusu parks atjaunotu savulaik iecienītos maršrutus «Jelgava – Kolka» (vasarā) un «Jelgava – Mērsrags» (ziemā).
Autobusu parka direktore Viktorija Ļubļinska vēstules autoru pagaidām neiepriecināja. Pašlaik uz Kurzemes pusi, konkrēti Ventspili, autobuss kursē svētdienās. Tiesa, eksperiments šajā maršrutā pēc kāda privātā pārvadātāja iniciatīvas sākts jau agrā rudenī. Septembrī autobuss uz Ventspili kursējis katru dienu. Taču pēc mēnesi ilgas braukšanas pārvadātājs no sava nodoma atteicies, jo aizsākums izrādījies nerentabls. Pēc Ventspils domes lūguma, kurā norādīts uz studentu vajadzībām nokļūt uz mācībām Lauksaimniecības universitātē, un vienošanās ar Satiksmes ministriju, no jaunā gada uz trim mēnešiem satiksme ar Ventspili atjaunota (gan tikai svētdienās). Uz Kurzemi kursē tūristu tipa «Otoyol» autobuss, kas ir krietni ekonomiskāks nekā citi autobusu parka rīcībā esošie braucamie. Ja pasažieru būšot pietiekami un maršruts izrādīšoties ekonomiski izdevīgs, aizsākums tikšot turpināts. Pagaidām par to grūti ko teikt, jo 400 kilometru garā maršruta ieņēmumi ir visai niecīgi – 15 līdz 20 latu. Līdz ar to pagaidām pāragri runāt pat par izdevumu segšanu, kur nu vēl peļņas gūšanu. Tā kā vēl nav zināms Ventspils maršruta tālākais liktenis, pāragri runāt par citu maršrutu atjaunošanu vai ieviešanu Kurzemes virzienā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.