Tamāra Saliņa, pavāre: Vislabprātāk minu ciparu mīklas, skaitļu loģiku žurnālā «Labirints». To es pērku kopš izdošanas sākuma.
Tamāra Saliņa, pavāre:
Vislabprātāk minu ciparu mīklas, skaitļu loģiku žurnālā «Labirints». To es pērku kopš izdošanas sākuma. Nav tikai pāris numuru. Mīklas minu jau astoņus deviņus gadus. Mazāk patīk klasiskās krustvārdu mīklas. Šī nodarbe ir kā slimība. Jūtu, ka papildinās vārdu krājums, daudz ko uzzinu jaunu, trenējas atmiņa. Mīklas ir cilvēces labs izdomājums. Palīgmateriālus izmantoju reti. No sākta gala mīklās sastopami neloģiski vārdu skaidrojumi, kas reizēm tracina. Pirms gada, kad nebija darba, pati mēģināju sastādīt, bet tas prasīja ļoti daudz laika. Cilvēkiem patīk vieglās mīklas, bet ne sarežģītās, taču domāju, ka vispār tā ir ļoti noderīga nodarbošanās.
Sanita Daugina, pašlaik nestrādā:
Kad mājās auklēju bērnus, sāku minēt krustvārdu mīklas «Zemgales Ziņās» un «Labirintā», kā arī «Lauku Avīzē». Minēšana dod motivāciju «rakties» pa enciklopēdijām. Reizēm ģimenē notiek cīņa, kurš pirmais tiks pie minēšanas. Parasti cenšos aizpildīt visu. Patīk skaitļu, burtu mīklas, arī parastās. Tās attīsta arī loģisko domāšanu. Ja nepieciešams, eju uz bibliotēku, lai atrastu vajadzīgo vārdu. Rezultātā jūtu, ka pilnveidojas mans vārdu krājums un paplašinās redzesloks. Arī bērniem patīk minēt dažādas mīklas, atjautības uzdevumus. Domāju, ka laikrakstos noteikti jābūt izklaides materiālam.