Vakar savā 65 gadu jubilejā tika sumināta Latvijas Lauksaimniecības universitātes lektore pedagoģijas zinātņu maģistre Valda Kozule.
Vakar savā 65 gadu jubilejā tika sumināta Latvijas Lauksaimniecības universitātes lektore pedagoģijas zinātņu maģistre Valda Kozule.
Valda Kozule ar LLU saistīta jau četrdesmit pirmo gadu. Darba gaitas jubilāre sāka kā laborante, neklātienē pabeidzot Pārtikas tehnoloģijas fakultāti, sāka strādāt par ēdienu gatavošanas tehnoloģijas pasniedzēju. Kad 1989. gadā tika nodibināta Uztura un mājturības katedra, V.Kozule kļuva par mājturības specialitātes vadītāju, izstrādājot Latvijā pirmo mājturības specialitātes studiju programmu. Pasniedzējai nupat iznākusi grāmatas «Uzturs» trešā daļa, kurā tiek izklāstīta ēdienu gatavošanas tehnoloģija. Kolēģi jubilāri raksturo kā ļoti komunikablu, emocionālu cilvēku ar literāta talantu, kas mīl dziesmas un arī skaisti dzied. «Valda ir Latvijas mājturības dvēsele. Domāju, ka labāku un precīzāku kulināri grūti atrast. Viņas dzīves pamatā ir darbs. Kā cilvēks viņa ir bezgala izpalīdzīga, sirsnīga, mīlīga, pats maiguma iemiesojums,» tā par pasniedzēju stāsta profesore Ināra Melgalve, LLU rektors Pēteris Bušmanis apsveicot jubilārei pasniedza LLU Goda rakstu par ilggadēju un godprātīgu pedagoģisko darbu.