Alda Saliņa kausa izcīņā basketbolā, kas 16. martā risinājās Elejā, piedalījās sportisti no Elejas, kaimiņpagastiem un pat Gaščūnas pagasta Lietuvā.
Alda Saliņa kausa izcīņā basketbolā, kas 16. martā risinājās Elejā, piedalījās sportisti no Elejas, kaimiņpagastiem un pat Gaščūnas pagasta Lietuvā.
Pagasta sporta dzīves organizatore Sandra Avota stāsta, ka šāds kauss nodibināts jau astoņdesmito gadu vidū par piemiņu sporta skolotājam Aldim Saliņam: «Viņš bija kaislīgs rokasbumbas piekritējs, taču viņam patika uzspēlēt arī basketbolu un volejbolu.»
Šoreiz spēle vislabāk vedās tērvetniekiem, kas izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot Platones pagasta komandu, bet trešajā vietā palika viesi no Lietuvas.
S.Avota atzīst, ka turnīrā visas komandas bija spēcīgas un katra cerēja uz uzvaru: «Mēs, protams, domājām, ka elejnieki ja ne uzvarēs, tad vismaz iekļūs pirmajā trijniekā. Tas bija pat ļoti reāli, jo pusfinālā komanda «Eleja-1» spēlēja bez zaudējumiem. Diemžēl mūsu saspēles vadītājs un labākais spēlētājs Oskars Siļčenoks guva kājas traumu, bet mēs to nebijām paredzējuši un padomājuši par viņa aizvietotāju. Tāpēc arī mūsējie palika aiz pirmā trijnieka.»
Līdztekus galvenajām godalgām tika piešķirtas balvas vēl trīs nominācijās: Labākais spēlētājs – Andris Mellvārdis (Tērvete), Vērtīgākais spēlētājs – Gintauts Prielaids (Lietuva) un Rezultatīvākais spēlētājs – Oskars Siļčenoks (Eleja). Lietuvieši Oskaram piešķīra savu speciālo kausu, jo atzina viņu par visa turnīra labāko spēlētāju.
Paralēli sacensībām risinājās arī dažādi konkursi līdzjutējiem. Šautriņu mešanā vislabāk veicās Didzim Karlsonam (Eleja), soda metienos pirmais – Ivo Jurševics (Platone), bet tālmetieni labāk padevās – Gintautam Prielaidam (Lietuva).
Sportistu atsaucība šoreiz bija plaša. Reģistrētas tika deviņas komandas, no kurām trīs bija Elejas, bet pa vienai no Bērvircavas, Platones, Lielplatones, Tērvetes, Šķibes un Gaščūnas.