Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+0° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Siltumapgādes problēma ir sāpīgs jautājums

Paziņoju, ka 2002. gada 13. martā notika Lāčplēša, Helmaņa, Garozas ielu, Brīvības bulvāra dzīvojamo māju vecāko sanāksme, kurā tika izskatīts jautājums par Pārlielupes siltumapgādi un tās attīstības perspektīvām.

Paziņoju, ka 2002. gada 13. martā notika Lāčplēša, Helmaņa, Garozas ielu, Brīvības bulvāra dzīvojamo māju vecāko sanāksme, kurā tika izskatīts jautājums par Pārlielupes siltumapgādi un tās attīstības perspektīvām. Mūsu rīcībā ir ziņas, ka siltumapgāde šajā rajonā notiek, izmantojot akciju sabiedrības «Jelgavas Cukurfabrika» TEC saražoto siltumenerģiju. Pēc tam tā tiek pārdota Siltumtīklu uzņēmumam par Ls 9,40 par vienu megavatstundu. Savukārt Pārlielupes iedzīvotājiem Siltumtīklu uzņēmums pārdod siltumenerģiju divas reizes dārgāk. Šajos apstākļos uzskatām, ka nekavējoties jārisina jautājums par to, lai siltumapgādi Pārlielupē pilnīgi pārņem a/s «Jelgavas Cukurfabrika» un iedzīvotāji pa tiešo norēķinās par saņemto siltumenerģiju ar fabriku. Uzskatām, ka a/s «Jelgavas Cukurfabrika» ir spējīga iegādāties no Siltumtīklu uzņēmuma arī ar siltumenerģijas ražotni saistītas iekārtas (caurules u.tml.), jo tās ir novecojušas un to vērtība nevar būt liela, jo vairāk tāpēc, ka RAF masīva siltumtrasi Siltumtīklu uzņēmums pārņēma no a/s «RAF» bez maksas.
Norādītā problēma ir aktuāla tāpēc, ka pašlaik intensīvi notiek dzīvojamo māju privatizācija un rodas jautājums par autonomās siltumapgādes sistēmu uzstādīšanu. Samaksas par siltumenerģiju noteikšana patērētājiem ir ļoti būtisks faktors, jo dzīvojamo māju īpašnieki nevēlēsies to pirkt no Siltumtīklu uzņēmuma par dārgu naudu. Ņemot vērā Siltumtīklu statusu (maksātnespējīgais) un to, ka uzņēmuma attīstībai un tarifu samazināšanai nav nekādas perspektīvas, nepieciešams nekavējoties problēmu risināt. Saistīt tagad Pārlielupi ar pārējo Jelgavas daļu un likt segt siltumtrašu rekonstrukcijas izmaksas nav pareizi, jo Pārlielupē pārbūve praktiski nenotika, līdz ar to Pārlielupes iedzīvotājiem vispār nevajadzētu segt paņemto kredītu. Siltumapgāde Jelgavā ir sāpīgs un līdz šim brīdim neatrisināts jautājums, STU maksātnespēja ieilga, un tās rezultāti nav prognozējami, jo maksātnespējas process risinās neefektīvi. Uzskatām, ka Jelgavas Domes deputātiem un vadībai šis jautājums jārisina nekavējoties un konstruktīvi, ņemot vērā šajā vēstulē izteiktos priekšlikumus.
Ar cieņu, iniciatīvas grupas vadītājs Karps Lavrenovs

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.