Otrajā starptautiskajā izstādē «Dārza dizains» visiem skaista, bagātīga un interesanta dārza īpašniekiem un tīkotājiem bija iespēja vienkopus iegūt informāciju par dārzu labiekārtošanu, apskatīt un iegādāties stādus, sēklas, inventāru un daudz ko citu.
Otrajā starptautiskajā izstādē «Dārza dizains» visiem skaista, bagātīga un interesanta dārza īpašniekiem un tīkotājiem bija iespēja vienkopus iegūt informāciju par dārzu labiekārtošanu, apskatīt un iegādāties stādus, sēklas, inventāru un daudz ko citu.
Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā, Dailes teātra telpās dārzkopji nelaida garām izdevību uzzināt jaunās tendences un iespējas dārza labiekārtošanai un arī iecerēta jauna dārza izveidošanai. Pasākumā apmeklētāju netrūka, un tas ir likumsakarīgi, jo izstāde vienuviet pulcēja uzņēmumus, kuru darbība ir saistīta ar dārzu labiekārtošanu un apzaļumošanu, ainavu arhitektūru. Savu produkciju rādīja arī izdevniecības, kas izdod speciālo literatūru.
Izstādes apmeklētājiem bija iespējas smalki izzināt dārzu projektēšanas un ainavu arhitektūras, dārzu labiekārtošanas «knifus», iepazīties ar automātiskajām dārza laistīšanas iekārtām, dekoratīvajiem baseiniem, dārza kamīniem, inventāru un arī mēbelēm. Interesenti apskatīja floristikas darbus, pētīja puķkopības un dekoratīvo augu audzētavu produkciju, uzklausīja firmu pārstāvju konsultācijas. «Dārza dizainā» varēja iegādāties gandrīz vai visu vairāk un mazāk nepieciešamo – stādus, siltumnīcas arī ziemas dārziem, istabas augus, sēklas, pavasara ziedus, kaktusus un daudz ko citu. Interesanti bija aplūkot saules pulksteņus, kuru ēnas līnija, par spīti apmeklētāju šaubām, rādīja precīzu laiku.
Savu produkciju izstādē rādīja seši ārvalstu uzņēmumi, vairāk nekā 80 pašmāju firmu, tostarp arī SIA «Latvijas keramika A». Uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Modris Malcenieks uzsvēra, ka viņi savu stendu ar nolūku iekārtojuši āra ekspozīcijā līdzās dažādu augu piedāvājumam. «Pēc auga iegādes dodam cilvēkiem iespēju uzreiz arī sameklēt un nopirkt tam atbilstošu podu vai podiņu, turklāt tādu, kas iederas jau izveidotajā dārzā,» skaidroja M.Malcenieks. Viņš stāstīja, ka vienkāršie māla podi patērētājus vairs tikpat kā neinteresējot, tagad «topā» esot krāsaini puķu trauki. Lai gan «Latvijas keramika A» ražo traukus, vāzes un pudeles, izstādē tika piedāvāti tikai puķu podi, atbilstoši izstādes tematikai. Kā piebilda uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists, tieši šie izstrādājumi ir sezonas prece līdz pat Jāņiem.
Izstādē «Dārza dizains» varēja sastapt arī citus jelgavniekus. Savu stendu bija iekārtojuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras pārstāvji. Izstādes apmeklētājus ar savu piedāvājumu iepazīstināja apzaļumošanas firma «Aleja D». «Mēs projektējam, ierīkojam un kopjam dārzus,» stāstīja «Alejas D» direktors Andris Drēska, «tādēļ arī ir ko šādā izstādē piedāvāt».