Japānas un Korejas futbola laukumos pasaules kausa izcīņā futbolā noskaidrotas komandas, kas turpinās cīņu par galveno trofeju. Arī šoreiz neiztika bez pārsteigumiem.
Japānas un Korejas futbola laukumos pasaules kausa izcīņā futbolā noskaidrotas komandas, kas turpinās cīņu par galveno trofeju. Arī šoreiz neiztika bez pārsteigumiem.
Ar intrigu tika gaidīts Anglijas un Dānijas duelis, kas solījās būt visai saspringts (kaut vai ņemot vērā dāņu 2:0 pret Franciju, 2:1 pret Urugvaju un 1:1 ar Senegālu). Tomēr jau pirmā puslaika 22. minūtē, kad Maikls Ovens dubultoja Anglijas pārsvaru, bija skaidrs, kurš turpinās cīņu par pasaules kausu (spēle beidzās ar 3:0). Par pārsteigumu, kuru šajās sacensībās nav trūcis jau kopš pirmās svilpes, parūpējās Dienvidkorejas futbolisti (2:1), kas pagarinājumā no favorītu pulciņa atskaitīja itāļus. Par savas valsts nacionālo varoni kļuva «zelta vārtu» guvējs Juņs Hvan Ans. Pēc šāda pāridarījuma Itālijas futbolam sportistu no saviem sarakstiem izsvītroja Itālijas klubs «Perugia», kura prezidents Lučiano Gauči veltīja viņam viennozīmīgu piebildi: «Man nav ne mazākās vēlēšanās maksāt algu tam, kas sagrāva Itālijas futbolu.»
Beļģi palika sausā, cīnoties ar galvenajiem favorītiem brazīliešiem. Rivaldo un Ronaldo atzīmējās ar vārtu guvumiem un ar 2:0 izvirzīja savējos tālākām cīņām. Nelaimīgo lozi pēcspēles 11 metru sitienu sērijā izvilka Īrijas valstsvienība, kas, 1:1 noslēdzot pamatlaiku, ar 3:2 zaudēja Spānijai.
Turcijas sportists Umits Davala jau spēles 12. minūtē noslēdza mājinieku japāņu gaitas pašu rīkotājās sacensībās (1:0), bet divas minūtes pirms pamatlaika beigu signāla Vāciju uzvarai kausa izcīņā pietuvināja Olivers Noivils, kas mājās aizsūtīja Paragvajas izlasi.
Vēl ASV ar 2:0 atstāja sausā savu Ziemeļamerikas kontinenta kaimiņu spēcīgo Meksikas vienību, savukārt Senegālas futbolists Anrī Kamarā pagarinājuma 14. minūtē sarūgtināja Zviedrijas komandu un tās līdzjutējus (2:1).
Jau šodien ceturtdaļfinālā tiksies Anglija – Brazīlija un Vācija – ASV, bet sestdien par vietu pusfinālā cīnīsies Spānija – Dienvidkoreja un Senegāla – Turcija.