Neskatoties uz valdības solījumiem paaugstināt medicīnas darbinieku algas, Jelgavas slimnīcas mediķi nolēmuši rīt tomēr atbalstīt Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības organizēto protesta akciju un atkārtoti piedalīties streikā.
Neskatoties uz valdības solījumiem paaugstināt medicīnas darbinieku algas, Jelgavas slimnīcas mediķi nolēmuši rīt, 18. jūlijā, tomēr atbalstīt Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības organizēto protesta akciju un atkārtoti piedalīties streikā.
Pēc 20. jūnijā notikušā medicīnas darbinieku streika Ministru kabinets nolēmis šogad piešķirt papildu līdzekļus mediķu algu palielināšanai, kā arī izstrādāt mehānismu, kā garantēt atalgojumam paredzētās naudas izlietojumu konkrētajam mērķim.
«Pagaidām tie ir tikai klaji solījumi bez taustāma rezultāta, nekādu oficiālu dokumentu nav, tādēļ mūsu darbinieki ir gatavi rīt piedalīties streikā pēc tāda paša principa, kā tas notika 20. jūnijā. Valdība nav izpildījusi arī pārējās mediķu izvirzītās prasības,» apliecina Jelgavas slimnīcas arodbiedrības vadītāja Sarmīte Vingene.
Iedzīvotājiem jārēķinās, ka rīt Jelgavas slimnīcā no pulksten 8 līdz 16 slimniekiem tiks sniegta tikai neatliekamā medicīniskā palīdzība. Netiks izdarītas plānveida operācijas, neveiks fizioprocedūras un nesniegs cita veida sekundāro medicīnisko palīdzību. Streika dienā visi slimnīcas darbinieki būs uz vietas slimnīcā. Katrā nodaļā būs ārsts un medicīnas māsa, kas uzmanīs slimniekus, un veselības pasliktināšanās gadījumā par to ziņos ārstējošajam ārstam. Pacienti ar akūtām slimībām tiks uzņemti slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, tāpat medicīnisko palīdzību saņems arī dzemdētājas. Rīt streikos vairāk nekā 200 slimnīcas darbinieku.
Medicīnas darbinieku streika laikā rīt no pulksten 10 līdz 12 pie Ministru kabineta notiks Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes rīkots pikets. Tajā varētu piedalīties ap 750 dalībnieku, viņu vidū būs arī seši Jelgavas slimnīcas arodbiedrības pārstāvji. Savu atbalstu mediķiem izteikuši kolēģi no Jelgavas Cukurfabrikas arodbiedrības, kas arī ir gatavi piedalīties piketā pie Ministru kabineta.