Zemgales Reģionālā valsts darba inspekcija par uzņēmumā «Latraps» notikušo nelaimes gadījumu, kad rapša sēklu bunkurā gandrīz noslīka jaunietis, izmeklēšanu nesāks, jo tas nav klasificējams kā nelaimes gadījums darbā.
Zemgales Reģionālā valsts darba inspekcija par uzņēmumā «Latraps» notikušo nelaimes gadījumu, kad rapša sēklu bunkurā gandrīz noslīka jaunietis, izmeklēšanu nesāks, jo tas nav klasificējams kā nelaimes gadījums darbā.
Valsts darba inspektore Gunta Ķīsele pēc apstākļu noskaidrošanas uzņēmumā «Latraps» norāda, ka notikušais nav uzskatāms par nelaimes gadījumu darbā, jo 18 gadu vecais jaunietis nebija uzņēmuma darbinieks, bet teritorijā atradās kā nepiederoša persona. Viņš todien esot interesējies par darba iespējām un acīmredzot pēc tam turpinājis iepazīties ar uzņēmuma teritoriju. Ne firmas «Latraps», ne tās Elejas iecirkņa vadība nezinot teikt, cik ilgi puisis atradies teritorijā un kā viņš nonācis noliktavā. Intensīvajā graudu pieņemšanas laikā acīmredzot neviens viņam nav pievērsis uzmanību. Nav zināms arī, kad īsti un kā viņš nokļuvis bunkurā. Kad astoņos vakarā Elejas iecirknī notikusi strādājošo maiņa un maiņas meistars devies apgaitā, noliktavā pie bunkura saklausīts troksnis un tad arī atrasts rapša sēklās ieslīdējušais puisis. Viņš izvilkts, un nekavējoties izsaukta medicīniskā palīdzība. Jaunietis pārvests uz Bērnu klīniskās slimnīcas Reanimācijas nodaļu Rīgā, un viņa stāvoklis joprojām ir smags.
Zemgales Reģionālā valsts darba inspekcija uzņēmuma «Latraps» vadībai norādījusi uz nepieciešamību pastiprināt iekšējo kontroli. Citādi inspekcijai darba aizsardzībā pret uzņēmumu neesot pretenziju.