Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+1° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Uzņēmīgākās un zinātkārās – paliek

Aizvadīts viens konkursa nodarbību mēnesis.

Aizvadīts viens konkursa nodarbību mēnesis. Sestdien savas telpas meiteņu kārtējai pulcēšanās reizei viesmīlīgi atvēlēja Jelgavas 4. pamatskola. Vienkopus bija arī visi pedagogi. Tā bija pirmā pārbaudes pietura. Meitenes ir klausījušās un strādājušas nodarbībās, veikušas mājas uzdevumus ­ sūtījušas savas lietišķās un sapņu vēstules, atbildējušas uz testiem, sacerējušas pasaku par vectētiņu Krišu, izmēģinājušas roku savas grāmatzīmes veidošanā, meklējušas tautas ārstniecības padomus, pierādījušas sevi kustībā un ķermeņa atraisītībā, darījušas daudz ko citu sev un konkursam vajadzīgu.
Vērtējums ir izdarīts. Taču pirmā atlase nenotika. Pirmo atsijāšanu meitenes ir izdarījušas pašas. Tās, kas cerēja, ka konkurss būs viegla pastaiga, vīlās. No pedagogu puses papildzināšanas tiek sniegtas vispusīgas, tādēļ arī no meitenēm tiek prasīta attiecīga atdeve. Kas pašas sapratušas, ka pusgada garo zinību un praktisko iemaņu laiku nespēs izturēt, no tālākā ceļa turpināšanas ir atteikušās. Pašlaik nodarbības apmeklē 21 meitene. Līdz ar to darba grupa nolēma, ka šāds sastāvs turpinās gatavoties līdz atlasei pusfinālam, kad novērtēs, kuras divpadsmit varēs uzziedēt ballē. Tagad Jelgavu pārstāv sešas, Jelgavas rajonu ­ piecas, Bauskas rajonu ­ septiņas, Dobeles rajonu ­ trīs pretendentes.
Mums ir žēl, ka dūšas nepietika meitenēm no Jelgavas vakara (maiņu) vidusskolas, no Kalnciema vidusskolas, dažām no 4. vidusskolas un Dobeles ģimnāzijas. Žēl tāpēc, ka pašas neapzinās, kādu sevis bagātināšanas iespēju palaidušas garām. Jau martā sāksies interesanti braucieni, turpinājums ­ nākamajos mēnešos.
Pusfināls notiks 16. maijā, fināls ­ 26. septembrī. Starpposmu šogad esam izvēlējušies garāku tādēļ, ka vērā ņēmām gan eksāmenu laiku un izlaidumus vidusskolās, gan Lieldienas un Jāņus, gan Dziesmu svētkus, kad meitenes būs aizņemtas ar citiem pienākumiem.
Konkursa darba grupas locekļiem bija saruna ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Uldi Ivanu. Viņš uzturēja domu, ka «Zemgales zeltene» ir visa Zemgales novada kultūrkapitāla vērtība un tā darbība jāatbalsta arī pilsētas domei.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.