Pirmdiena, 4. maijs
Vizbulīte, Viola, Vijolīte
weather-icon
+17° C, vējš 4.02 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Autonomo apkuri dzīvoklī ierīkot nedrīkst

«Dzīvoju mājā, kuru apsaimnieko SIA «Rimidal V». Mūsu ēka ir pilnībā privatizēta, un es gribētu savā dzīvoklī ierīkot autonomo apkuri. Mājas apsaimniekotāji tam piekrīt. Kas man jādara, lai sāktu autonomās apkures ierīkošanu?».

«Dzīvoju mājā, kuru apsaimnieko SIA «Rimidal V». Mūsu ēka ir pilnībā privatizēta, un es gribētu savā dzīvoklī ierīkot autonomo apkuri. Mājas apsaimniekotāji tam piekrīt. Kas man jādara, lai sāktu autonomās apkures ierīkošanu?» Atbildi uz šo jautājumu «Ziņu» redakcijai lūdza noskaidrot kāda jelgavniece.
Jelgavas Domes izpilddirektors Vilis Ļevčenoks skaidro, ka 2002. gada 25. aprīlī pieņemtajā Jelgavas Domes nolikumā teikts, ka pēc enerģētikas likuma daudzdzīvokļu māja uzskatāma par vienu veselu būvi, kurā atsevišķiem dzīvokļiem autonomu apkuri ierīkot nedrīkst. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka, atsevišķiem dzīvokļiem atslēdzoties no pilsētas apkures, kļūst dārgāka atlikušo centralizētās apkures lietotāju maksa par siltumu.
«Ja māju apsaimniekojošā firma vēlas, tad autonomo apkuri var ierīkot visai mājai. Par šim procesam nepieciešamajām formalitātēm vislabāk būtu interesēties Domē, taču jau laikus jārēķinās ar to, ka būs nepieciešams sagatavot autonomās apkures tehniski ekonomisko pamatojumu,» teic V.Ļevčenoks.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.