Gada pārskatu sastādīšana daudzos uzņēmumos tuvojas nobeigumam. Pašvaldības uzņēmumi savu bilanci vispirms iesniedz domei, kur to apstiprina.
Gada pārskatu sastādīšana daudzos uzņēmumos tuvojas nobeigumam. Pašvaldības uzņēmumi savu bilanci vispirms iesniedz domei, kur to apstiprina.
Pašvaldības uzņēmums «Jelgavas autobusu parks» savu pērnā gada bilanci jau ir iesniedzis. Pērn tarifi netika paaugstināti ne pilsētas, ne rajona pārvadājumos. Pamatdarbība bezpeļņas uzņēmumā ir slēgta ar mīnus zīmi 70300 latu apjomā. Uzņēmuma attīstību «izglāba» 175000 latu lielās dotācijas. Nozīmīgs bija valsts atbalsts Satiksmes ministrijas piešķirtie 78278 lati (citiem gadiem šīs dotācijas nepārsniedza 5000 latu). Dotāciju pārpalikums un arī brīvie pašu līdzekļi (117500 latu) tika ieguldīti uzņēmuma attīstībā.
Gadā aprēķinātais nolietojums ir 134000 latu, un tas uzskatāmi rādīja, ka uzņēmuma attīstība ir nepietiekama, tādēļ tika piesaistīti arī banku brīvie līdzekļi. Kopumā aizvadītajā gadā ilgtermiņa ieguldījumi mašīnās un iekārtās izdarīti par 400000 latu, un tas vislabāk raksturo uzņēmuma attīstību.
Pamatlīdzekļu nolietojums samazinājies no 72,8 procentiem uz 69,2 procentiem, bet vajadzētu būt 50 procentu līmenī.
Rajona pārvadājumos ar padomes atbalstu autobusu parku atjaunoja, bet pilsētā šis process apstājās, un šā gada 1. janvārī uzņēmumam bija pilnīgi «noamortizēti» 14 «Ikarusu».
Ar uzņēmuma vadības rūpīgo un precīzo plānošanu ir likts drošs pamats gan uzņēmuma attīstībai, gan kredīta dzēšanai. Apzinoties, ka tarifu paaugstināšana ir gandrīz neiespējama (dome par šo soli izšķīrās tikai gada laikā), uzņēmuma vadība ik gadu meklē iespējas taupīt. Viens no variantiem tika atrasts 1997. gadā, kad arī pilsētā ar 2. ceturksni pārvadājumi tika organizēti pēc nomas principiem. Uzņēmuma speciālisti ir atbildīgi, lai individuālajiem uzņēmējiem (šoferiem) būtu garantētas kvalitatīva darba iespējas (rezerves daļu un degvielas apgāde, labs transporta tehniskais stāvoklis). Šoferiem savukārt jānodrošina augsta pasažieru apkalpošanas kultūra. Darba rezultātā viņi gūst normatīvo ienākumu, norēķinās ar uzņēmumu par visiem pakalpojumiem. Braukšanas biļete, kas galvenokārt ir domāta pasažieriem, apliecina viņu tiesības atrasties autobusā. Uzņēmums plāno pasažieru plūsmu, veic iekšējo kontroli, tāpēc lēmumu pieņemšana ir pārdomāta un dod arī ekonomiskus rezultātus.
Visu izšķir ekonomiskie rādītāji un uzņēmuma attīstības stratēģija turpmākiem gadiem. Šādi uzņēmumi nevar būt par monopolistiem, jo peļņu tajos gūt nevar. Jelgavā nav konkurentu pasažieru pārvadātāju, kas darbu veiktu lētāk un vairāk iemaksātu budžetā nodokļos.