Trešdiena, 6. maijs
Gaidis, Didzis
weather-icon
+9° C, vējš 0.89 m/s, DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Glūdā lauž ceļu jaunam sporta veidam

SIA «JC Jaunzemji» Glūdas pagastā ir pirmā, kas Latvijā sākusi attīstīt mums pagaidām vēl svešo sporta veidu – autokrosu ar radiovadāmajiem bagijiem.

SIA «JC Jaunzemji» Glūdas pagastā ir pirmā, kas Latvijā sākusi attīstīt mums pagaidām vēl svešo sporta veidu – autokrosu ar radiovadāmajiem bagijiem.
«JC Jaunzemji» trasē tikko kā norisinājās pirmā Latvijas čempionāta sacīkstes
šajā sporta veidā.
Autokross ar radiovadāmajiem bagijiem Latvijā ienācis gluži nesen. Ideja pieder «JC Jaunzemji» direktoram Aldim Paugam. Pagājušajā gadā Latvijā bijuši tikai trīs cilvēki, kuriem piederējuši radiovadāmie bagiji, bet uz pirmo Latvijas čempionātu šogad ieradušies jau 26 dalībnieki. A.Pauga saviem spēkiem Glūdas pagastā «JC Jaunzemji» teritorijā, kur ilgu laiku atradās novārtā pamesta zeme, uzbūvēja trasi, kas atbilst starptautiskiem noteikumiem un pagaidām ir vienīgā «off road» trase Baltijā. 22. jūnijā tajā norisinājās pirmais Latvijas čempionāts, kas noritēs vairākos posmos un noslēgsies vēlā rudenī. Savukārt 20. jūlijā interesenti laipni gaidīti Glūdas pagastā atbalstīt latviešus Baltijas čempionātā, kur plānots piedalīties arī Somijas, Zviedrijas un citu valstu pārstāvjiem.
Latvijas čempionātā sportisti startēja divās klasēs. 1/10 brīvajā klasē panākumu laurus plūca rīdzinieks Zigurds Millers, aiz sevis atstājot Juri Kairišu no Jelgavas un Tomu Kalmi no Rīgas. 1/8 bagija klasē, kas skaitās starptautiska un sportisti tiesīgi piedalīties Eiropas un pasaules čempionātos, uzvarētāja godā tika rīdzinieks Jānis Orlovskis, 2. vietā Aldis Pauga (Jelgava), 3. vietā Edgars Čipāns (Rīga). Sacensībās arī uzstādīts trases rekords, kas pieder Aldim Paugam. Viņaprāt, Latvijas sportisti ir ļoti spēcīgi un drīz vien liks trūkties ne vienam vien pārstāvim no ārvalstīm, kur šis sporta veids pazīstams vairākus gadu desmitus. Iespējams, tas notiks jau nākamgad Eiropas čempionātā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.