2002. gadā Latvijā reģistrētas 597 automašīnu sadursmes ar dzīvniekiem, kurās ievainojumus guvuši 14 cilvēki, bet viens gājis bojā.
2002. gadā Latvijā reģistrētas 597 automašīnu sadursmes ar dzīvniekiem, kurās ievainojumus guvuši 14 cilvēki, bet viens gājis bojā. No visiem reģistrētajiem satiksmes negadījumiem, kuros bija iesaistīti dzīvnieki, lielākā daļa – 512 – notika uz valsts autoceļiem, savukārt Rīgā uz brauktuves izskrējušie dzīvnieki satiksmes negadījumos iekļuva 23 reizes. Apdzīvotās vietās automašīnu un dzīvnieku sadursmēs parasti iesaistīti mājdzīvnieki, piemēram, suņi, bet atsevišķa statistika par to, cik bieži satiksmes negadījumos iekļuvuši meža dzīvnieki, nav apkopota.
Pēc jūnijā notikušajiem smagajiem satiksmes negadījumiem, kurus izraisījuši uz autoceļa iznākuši meža dzīvnieki, iekšlietu ministrs Māris Gulbis paziņoja par ieceri vērsties Satiksmes ministrijā (SM), rosinot norobežot bīstamos ceļu posmus. Ministrs norādījis, ka nebūtu pieļaujama Somijas situācija, kur ik gadu notiek ap 1700 ceļu satiksmes negadījumu, kuros cietuši vai gājuši bojā cilvēki pēc sadursmēm ar mežu dzīvniekiem. SM jau paziņojusi, ka ir gatava izbūvēt meža dzīvniekus ierobežojošus žogus gar autoceļiem, ja tas tiks atzīts par prioritāru pasākumu satiksmes drošības paaugstināšanai. Ja lēmums par autoceļu nožogojumu izbūvi tiks pieņemts, SM gan būs spiesta samazināt citu satiksmes drošības programmu izpildi.