Ceturtdiena, 7. maijs
Henriete, Henrijs, Jete, Enriko
weather-icon
+5° C, vējš 0.45 m/s, A-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Prezidente piekrīt pašvaldībām

Lielo pilsētu asociācijas sanāksmē vakar savstarpējās sapratnes gaisotnē noritēja tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi – Freibergu. Abas puses uzsvērušas 20. septembra izšķirošo nozīmi valsts turpmākajā attīstībā.

Lielo pilsētu asociācijas sanāksmē vakar savstarpējās sapratnes gaisotnē noritēja tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi – Freibergu. Abas puses uzsvērušas 20. septembra izšķirošo nozīmi valsts turpmākajā attīstībā.
Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš stāsta, ka galvenokārt notikusi informācijas apmaiņa – lielo pilsētu pašvaldības uzsvērušas aktuālus jautājumus, kas prasās pēc risinājuma. Nav pašvaldības, kuru neinteresētu Eiropas Savienības fondu līdzekļu apgūšana, līdzfinansējuma un priekšapmaksas nodrošinājums. Līdz šim pašvaldībām pieejami vienīgi vietējie kredītlīdzekļi, lai gan ārvalstu resursi būtu lētāki un izdevīgāki. Tā kā ar katru gadu palielinās pieejamība ES fondiem, šī problēma kļūst aizvien aktuālāka.
Pašvaldības pastāvējušas arī uz likumdošanas iniciatīvas tiesībām, kas tām deviņdesmito gadu pirmajā pusē noņemtas. Ikdiena un virkne pretrunu likumos liecina, ka šīs tiesības jāatjauno un jāļauj pašvaldībām pa tiešo vērsties Saeimā ar saviem priekšlikumiem likumu grozījumiem. Lielās pilsētas izteikušas arī satraukumu par centralizācijas tendencēm valstī, iejaukšanos pašvaldību kompetencē, kā arī izteikušas savu skatījumu par teritoriālo reformu.
Pirms tautas nobalsošanas dienas gan Valsts prezidente, gan lielo pilsētu pārstāvji bijuši vienisprātis, ka pievienošanās ES nozīmē iespēju attīstīties.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.