Piektdienas, 27. marta, pēcpusdienā municipālās policijas dežūrdaļa saņēmusi ziņojumu, ka Lietuvas šosejā 27 jaunieši lauž iekārtas.
Zog krāsaino metālu
Piektdienas, 27. marta, pēcpusdienā municipālās policijas dežūrdaļa saņēmusi ziņojumu, ka Lietuvas šosejā 27 jaunieši lauž iekārtas. Konstatēts, ka pie Platones upes divi jaunieši dauza elektroizolatorus, lai iegūtu krāsainos metālus. Abi nogādāti valsts policijas dežūrdaļā.
Mēģina noslīcināties
Piektdien Jelgavas neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijā saņemts izsaukums, ka Robežu ielas galā upē slīcinājusies veca sieviete. 70 gadu vecās tantiņas galvu virs ūdens pamanījuši netālu esošie makšķernieki, kas sievieti izvilkuši no ūdens un izsaukuši mediķus. Sieviete nogādāta psihoneiroloģiskajā slimnīcā.
Slīkst puisēns
Lielsesavas pagastā dīķī iekritis divus gadus vecs zēns, kas no notikuma vietas dzīvo apmēram divus kilometrus. Kāds vīrietis pamanījis ūdenī uzpeldam un pazūdam bērna galvu. Viņš puisēnu no ūdens izvilcis, bet domājis, ka viņš ir miris. Mediķi, kas, par laimi, atradušies netālu no notikuma vietas, «atpumpējuši» zēnu un nogādājuši slimnīcā.
Saindējas ar tvana gāzi
Piektdien pirtī astoņus gadus veca meitene saindējusies ar tvana gāzi, viņa nogādāta slimnīcā.
Pārsit galvu
Ozolniekos kādā vasarnīcā pa trepēm kritusi 54 gadus veca Saldus rajona iedzīvotāja un lauzusi abas rokas. Kafejnīcā «Promenāde» kritusi 42 gadus veca sieviete un pārsitusi galvu. Uz ielas paklupis 12 gadu vecs puika un arī pārsitis galvu.
Sadur studentus
Svētdien ap pulksten 19.30 Akadēmijas ielā pie veikala «Mārīte» ar nazi sadurti divi studenti. Viens no viņiem 22 gadus vecs ar durtu brūci vēderā nogādāts slimnīcā, kur viņam veikta steidzama operācija. Otram cietušajam 20 gadu vecam puisim ļaundari ar nazi savainojuši seju. Cietušie stāsta, ka uzbrucēji bijuši parasti pretimnācēji.
Zog benzīnu
Dobeles rajona paju sabiedrībā «Kroņauce» un agrofirmā «Tērvete» pagājušā gada beigās un šāgada sākumā no vietējām degvielas noliktavām vairākkārt pazudis A-76 un E-95 benzīns kopumā 1473 litri.
Zog vērtīgas mantas
Nedēļas nogalē Dobelē konstatētas vairākas zādzības. No Gaismas ielas 18. nama pazudušas mantas Ls 300 vērtībā. No Puķu ielas 3. mājas dzīvokļa nozagtas mantas: zelta gredzens, ķēdīte un kulons Ls 871 vērtībā.
Kr.Valdemāra 5. mājas dzīvoklim uzlauztas durvis un nozagts videomagnetofons «Supra». Arī Brīvības ielas 51.a nama dzīvoklim uzlauztas durvis un paņemts motorzāģis «Husqvarna», televizors «Supra» un telefona aparāts, radot saimniekam Ls 770 lielus zaudējumus.
Draud nošaut ar bisi
Sieviete no Tērvetes pagasta «Liepkalniem» policijai ziņojusi, ka 29. martā mājas pagalmā pazīstams vīrietis reibumā draudējis viņu nošaut ar medību bisi.
Noslīkst pēc dzeršanas
Vakar Jelgavas rajona Zaļenieku pagastā Svētes upē atrasts kāds 1937. gadā dzimis vīrietis bez vardarbīgas nāves pazīmēm. Vīrietis pēdējās dienās esot daudz lietojis alkoholiskos dzērienus. Arī liktenīgajā dienā viņš ir gājis mājās pēc dzeršanas, iekritis upē un noslīcis.
Demolē dārza mājiņas
Pēdējā mēneša laikā policijas darbinieki regulāri saņem iedzīvotāju ziņojumus, ka ir apzagtas vai izdemolētas dārza mājiņas. Arī aizvadītajās brīvdienās bijuši vairāki ziņojumi, tādēļ policijas darbinieki brīdina iedzīvotājus un iesaka tajās neatstāt vērtīgas mantas.
Liesmo vecā zāle
No 23. līdz 30. martam Jelgavā un tās apkaimē, tāpat kā visā valstī, turpinājās kūlas dedzināšanas neprāts. Tā kā ir modernizēti sakaru līdzekļi, signāli par kūlas degšanu pienāk arī no attālākām vietām. Minētajā laikā par kūlas dedzināšanu Jelgavas ugunsdzēsības dienests saņēmis 11 izsaukumu.
Pilsētas robežās vecā zāle liesmoja dedzinātāju sevišķi iemīļotā vietā pie viadukta akciju sabiedrības RAF apkaimē, vairākās vietās starp 4. un 6. līniju. Vairākkārt un lielos apmēros kūla dega lidlauka apkaimē, vienu reizi «līdzi paķerot» arī pamestu šķūnīti.
Dažs labs iemanās dabūt gatavu ugunskuru gandrīz vai pilsētas centrā. Tā, 25. marta vakarā kūla dega Kalpaka un Zirgu ielas krustojumā. 27. martā uguns sāka apdraudēt estrādi. Tā bija pielaista meldriem Pasta salā ornitoloģiskā lieguma zonā! Bija arī palīgā saucieni no attālākām vietām: Elejas un Sesavas.
Lai arī formāli zāles degšanas gadījumi tiek uzskaitīti kā aizdegšanās bez materiāliem zaudējumiem, to radītais posts dabai nav izskaitļojams. Atgādinu, ka ziņojumi pa mobilo tālruni mums pienāk samērā operatīvi un cīņai pret šo nežēlību ir mobilizētas visas administratīvās iestādes. Ja jums nav līdzjūtības pret sīkajām radībiņām, kas aiziet bojā šajos vandalisma aktos, bīstieties vismaz no soda!
Pagalam šķūnītis
27. martā plkst. 13.50 nodega neliels malkas šķūnītis Bebru ceļā 56. Šķiet, ka ar kūlas dedzināšanu ugunsgrēka iemeslam sakaru nav.
Deg opelis
28. martā plkst. 20.20 aizdegās automašīna «Opel Ascona» Kr. Barona ielā iepretim 5. namam. Braucamajam motora nodalījumā izdega elektrovadi un citas plastmasas konstrukcijas.