Piektdiena, 8. maijs
Staņislavs, Staņislava, Stefānija
weather-icon
+12° C, vējš 0.89 m/s, A-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Pīlādzītī» – svētku prieks

Jaungada eglītes pasākums ar jautrību un dancošanu bērnudārzā «Pīlādzītis» vakar pulcēja bērnus bāreņus un viņu aizbildņus.

Jaungada eglītes pasākums ar jautrību un dancošanu bērnudārzā “Pīlādzītis” vakar pulcēja bērnus bāreņus un viņu aizbildņus.
Svētku pasākuma dalībniekus – lielus un mazus – uz rotaļām un dejām aicināja briedis, rūķis un Ziemassvētku vecītis. Bez dāvanām nepalika arī tie, kuriem rūpīgi gatavotais dzejolītis bija nedaudz aizmirsies. Saldumu paciņu pietika arī mājās palikušajiem brāļiem un māsām.
Svētkus bērniem, kā allaž, bija sarīkojusi Latvijas Bāreņu biedrības Jelgavas pārstāvniecība. Tās vadītāja Tamāra Salmiņa stāsta, ka pašlaik pilsētā aizbildnībā ir 130 bāreņu. Lielākajai daļai aizbildņi ir vecvecāki vai citi radinieki. “Iemesli, kāpēc bērni paliek bez vecākiem, ir dažādi. Taču jāatzīst, ka mammas un tēta zaudēšana visretāk ir saistīta ar vecāku nāvi. Lielai daļai no viņiem ir atņemtas vecāku tiesības vai mātes savus bērnus ir vienkārši pametušas. Tad nu viņu pienākumi jāpilda vecmāmiņām,” atzīst T.Salmiņa.
Daļa mazo jelgavnieku jau bijuši Latvijas Bāreņu biedrības lielajā pasākumā Rīgā, daļa, kā ar lepnumu “Ziņām” stāsta vecmāmiņas aizbildnes, Ledus hallē paspieduši roku pašai Latvijas prezidentei.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.