Sabiedrība no lauksaimniecības vēlas virkni pakalpojumu.
Sabiedrība no lauksaimniecības vēlas virkni pakalpojumu. Bet to nodrošināšana šai nozarei nozīmē papildu izdevumus, tādēļ lauksaimniecībai nepieciešams nodokļu maksātāju atbalsts, tā izteicies pašlaik prezidējošās valsts Īrijas lauksaimniecības ministrs Džojs Volšs.
Ministrs atzinis, ka lauksaimniekus nevar pakļaut brīvā tirgus spēkiem un vienlaikus gaidīt, lai lauksaimniecība apmierina arī Eiropas sabiedrības vajadzības.
“Sabiedrība ir mainījusies, tā pieprasa drošu pārtiku, kas ražota videi draudzīgi un saskaņā ar dzīvnieku labturības nosacījumiem, vienlaikus saglabājot ainavu, bioloģisko daudzveidību un nodrošinot vai saglabājot rekreācijas iespējas. Bet par šādiem sabiedrībai papildus nodrošinātajiem pakalpojumiem pienākas atbilstoša samaksa. Un politikas veidotāju uzdevums ir nodrošināt, lai šī samaksa tiek saņemta.” Ministrs atzinis: “Brīvais tirgus lauksaimniecībā nozīmētu nelielo ģimenes saimniecību izzušanu, jo tās nespētu konkurēt ar lielražošanas jeb rančo tipa saimniekošanu Savienotajās Valstīs, Austrālijā vai Dienvidāfrikā.”
ES lauksaimniecības komisārs Francs Fišlers šai sakarā piebildis, ka atbilde jāmeklē nevis uz jautājumu, cik izmaksā lauksaimniecība, bet – ko tā dod sabiedrībai.