Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+8° C, vējš 1.97 m/s, ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ar zināšanām nopelnīta dāvana

Dzīvē noderīgas zināšanas un aizraujoša ekskursija uz Tunisiju – tāds ir Jelgavas Valsts ģimnāzijas devītklasnieku komandas ieguvums, piedaloties «Latvenergo» rīkotajā konkursā «Kam gaišākā galva?».

Dzīvē noderīgas zināšanas un aizraujoša ekskursija uz Tunisiju – tāds ir Jelgavas Valsts ģimnāzijas devītklasnieku komandas ieguvums, piedaloties “Latvenergo” rīkotajā konkursā “Kam gaišākā galva?”.
“Ziņas” jau rakstīja par komandas uzvaru pirmajā – neklātienes – kārtā, kur bija jāpilda mājas darbi elektrodrošības un energoefektivitātes jautājumos, piemēram, jānovērtē skolas apgaismojums un jāsagatavo priekšlikumi tā efektivitātes paaugstināšanai, kā arī skolā jāorganizē informatīvā kampaņa par energoefektivitāti un elektrodrošību. Zemgalē šajā kārtā piedalījās 35 skolas, un Jelgavas Valsts ģimnāzijas pirmā komanda ar 89 punktiem ieņēma pārliecinošu pirmo vietu. Sestajā pozīcijā ierindojās otra skolas komanda, taču ceturtdaļfinālam no katra novada un Rīgas izvirzīja tikai pirmo trijnieku – kopumā 15 Latvijas skolu.
Sacensības klātienē turpinājās ar līdzīgiem uzdevumiem – bija jāveic tehniski aprēķini, jāatbild uz jautājumiem par elektrību sadzīvē, dažādiem ar šo nozari saistītiem vēstures faktiem, notikumiem un izgudrojumiem. “Ceturtdaļfināls risinājās televīzijā. Sacentāmies ar Ogres ģimnāzijas komandu “Vienotā enerģija” un Inčukalna pamatskolu. Ogrēnieši mūs pārspēja par 29 punktiem un iekļuva pusfinālā. Taču nolikums paredzēja pusfināla piecinieku papildināt ar sesto komandu – skatītāju simpātiju, –, un, pateicoties skatītāju atbalstam, arī mēs tikām nākamajā kārtā,” stāsta Valsts ģimnāzijas komandas “E.P.U.” dalībnieki.
Jelgavnieki saņēma 600 atbalstītāju zvanu, tāpēc saka visiem lielu paldies, jo tieši tas izšķīra “būt vai nebūt”.
Cīņa līdz uzvarai turpinājusies atbilstoši devīzei E.P.U. (saīsinājums no latīniskā “e pluribus unum” – visi kā viens). “Sadalījām darbus un pienākumus, puišiem vairāk padevās tehniskie risinājumi, meitenēm – organizatoriskie jautājumi un prezentācijas. “Latvenergo” Energoefektivitātes centrā iepazināmies ar modernajām elektroierīcēm. Daudz palīdzēja Dienvidu elektrisko tīklu speciālisti Mārtiņš Kalējs un Indulis Kubliņš, reklāmas akcijas veidošanā vērtīgs bija skolotājas Ilzes Vazdiķes padoms, bet materiālu noformēšanā komandā neaizvietojams bija Raitis Supe,” stāsta fizikas skolotāja Baiba Daģe, kas devītklasniekus konkursam iedvesmo un vada jau trešo gadu.
Katru gadu uzdevumi kļūst sarežģītāki. Finālā pretiniekos bija komandas no Līvāniem un Ogres. Uzvarēja jelgavnieki. “Viņi pārdzīvoja par zaudējumu, tomēr palikām draugi, nupat vēl īsziņu saņēmu,” par ogrēniešiem stāsta komandas dalībniece Zanda Upeniece. Draudzību stiprināt palīdzējis arī noslēguma “tusiņš” ar Lauri Reiniku.
Finālspēli LTV pirmajā programmā varēs skatīt 28. maijā, bet jūnijā uzvarētājus gaida pašu nopelnīta izlaiduma dāvana – ceļojums uz Tunisiju.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.