Sportiska, mākslinieciska, netradicionāla un aktīva dzīvesveida piekritēji piektdien bija pulcējušies Raiņa parkā uz jauniešu rīkoto akciju «Biezenis».
Sportiska, mākslinieciska, netradicionāla un aktīva dzīvesveida piekritēji piektdien bija pulcējušies Raiņa parkā uz jauniešu rīkoto akciju “Biezenis”.
Bērnu un jauniešu centrs “Junda”, Jelgavas Skolēnu dome un sabiedriskā organizācija “Kovārnis” kā Veselības nedēļas pasākumu rīkoja svētkus jauniešiem. Tos atbalstīja arī vecāka gadagājuma cilvēki. “Biezeņa” apmeklētāji varēja piedalīties vairāk nekā 20 dažādās aktivitātēs. Interesentiem tika izdalītas dalībnieku kartes, kurās varēja vākt punktus un tikt pie balvām. Visgarākā rinda, kas nemazinājās visas četras akcijas stundas, bija pie “māsiņām”, kas interesentiem mērīja asinsspiedienu un plaušu tilpumu. Jauniešos interesi izraisīja arī “body art” jeb ķermeņa apgleznošana. Plaušas varēja izvēdināt “vētras bļodā”, kurā ar salmiņu nācās pūst ziepju burbuļus, bet nopietnāku sporta veidu piekritējiem bija iespēja piedalīties disciplīnās, kurās jāpārvar dažādi šķēršļi, jāizvicinās nūju cīņās, jāpārbauda muskuļi virves vilkšanā un roku laušanās sacensībās.
Tie, kas bija piedalījušies vismaz 15 disciplīnās, varēja mieloties ar zemessargu lauku virtuves labumiem. “Biezeni” nedaudz iztraucēja lietus, taču aktīvākie jaunieši godam izturēja līdz beigām, sagaidīdami arī noslēguma loteriju, un tika pie interesantām balvām.
Piektdien publiski tika arī iznīcināti trešdien akcijā “Apmaini cigareti pret nikoreti” no iedzīvotājiem savāktie smēķi, tos sabojājot un aplejot ar ūdeni.