Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+5° C, vējš 2.52 m/s, A-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Veta» pārcelsies uz Jelgavu

Jelgavas Domē vakar parakstīts līgums ar uzņēmumu «Veta» par jaunas rūpnīcas būvniecību Jelgavā, Aviācijas ielas rūpnieciskajā zonā.

Jelgavas Domē vakar parakstīts līgums ar uzņēmumu “Veta” par jaunas rūpnīcas būvniecību Jelgavā, Aviācijas ielas rūpnieciskajā zonā.
Pauzdams prieku par jaunas rūpnīcas būvi, Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš norādīja, ka šoreiz tas ir divkāršs, jo par attīstību domā vietējais uzņēmums, kas nebaidās no konkurences ES. Jelgavai tas nozīmē jaunas darba vietas un jaunu produkciju.
“Vetas” ražošanas bāze pašlaik izvietota Valgundē. Jaunajā ražotnē, kā stāsta uzņēmuma direktore Inguna Gustava, līdz ar alkoholiskajiem plānots ražot bezalkoholiskos dzērienus un veselīgus našķus, kuru tirgus vēl esot brīvs. Uzņēmuma attīstība līdzšinējā vietā atzīta par nelietderīgu – modernizācijas iespējas ierobežojis gāzes piegādes trūkums un citas infrastruktūras nepilnības. “Vetas” direktore pauž cerību, ka nākamgad jelgavnieki jau varēs pārliecināties par pirmajiem jaunās produkcijas veidiem.
Jaunās ražotnes tapšanas laikā darbs turpināsies Valgundes Vītoliņos. Pašlaik uzņēmumā nodarbināti 15 strādājošie, firmas bruto apgrozījums pērn sasniedza 1,8 miljonus latu. I.Gustava pieļauj, ka “Vetas” produkciju tuvākajā laikā varētu eksportēt ārpus Latvijas robežām, kur izrādīta interese par uz dabīgo augu bāzes veidoto upeņu balzamu un dažiem liķieriem. Uzņēmums pievērsies tirdzniecības tīkla izveidei. Pirmais firmas veikals atvērts tirdzniecības centrā “Domina” Rīgā, nākamnedēļ tāds būs arī Daugavpilī. Par firmas augstajiem standartiem liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras piešķirtā balva labākajam Zemgales uzņēmumam 2003. gadā.
Par šo periodu saņemta arī Valsts ieņēmumu dienesta atzinība un lielākā akcīzes nodokļa maksātāja tituls reģionā.
Tuvākajā laikā “Veta” sāks jaunās rūpnīcas projektēšanu un ar kaimiņos topošo automašīnu sēdekļu ražošanas uzņēmumu no Beļģijas runās par kopīgu komunikāciju izveidi.
Bezalkoholisko dzērienu ražotnes būvniecībai “Veta” plāno piesaistīt struktūrfondu līdzekļus. Jaunajā ražotnē paredzēts nodarbināt 55 darbiniekus – galvenokārt Lauksaimniecības universitātē sagatavotos pārtikas tehnologus. Būs nepieciešami arī produkcijas pārdošanas un mārketinga speciālisti.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.