Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+6° C, vējš 2.69 m/s, A-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Basketbolisti – pusfinālā

Zemgales zonas vīriešu basketbola turnīrā, kas aizvadītajā sestdienā notika Jelgavas rajona Sporta centra zālē, Jelgavas kungu un dāmu komandas izcīnīja otro vietu, kas dod iespēju turpināt spēles pusfinālā.

Zemgales zonas vīriešu basketbola turnīrā, kas aizvadītajā sestdienā notika Jelgavas rajona Sporta centra zālē, Jelgavas kungu un dāmu komandas izcīnīja otro vietu, kas dod iespēju turpināt spēles pusfinālā.
Traumu vai līdzdalības citu komandu sastāvos dēļ Jelgavas izlases sastāvā neredzējām piecus Latvijas Basketbola amatieru līgas pamatsastāva spēlētājus, tāpēc uz laukuma izgāja arī vairāki sporta skolas audzēkņi. Komandai gan bija būtisks papildinājums – agrākais Latvijas izlases kapteinis Edgars Šneps.
Pirmais mačs pret Bauskas komandu rajona Sporta centra zālē notika visai agrā rīta stundā, un jelgavnieki nebija vēl saspēlējušies, jo E.Šneps nepaspēja ierasties uz spēles sākumu. Pirmajā puslaikā mājinieki sasniedza pat 13 punktu pārsvaru un pēc puslaika noslēguma bija vadībā ar 39:33. Neveiksmīga izrādījās spēles pēdējā ceturtdaļa, kad pretinieki panāca 10 punktu pārsvaru. Mūsējo pēdējā ofensīva bija neveiksmīga, un zaudēts tika ar vēl lielāku punktu starpību – 76:94. Jelgavnieku rindās rezultatīvākie bija Uldis Ēberis ar 19 punktiem, Ainis Lagzdiņš – 17, E.Šneps – 14.
Nākamajā dienā mačā ar Jūrmalu E.Šneps parādīja, ka saglabājis meistarību, neskatoties uz to, ka vairs nespēlē profesionālā līmenī. Pretinieki nekādi nespēja viņu nosegt, un Latvijas izlases direktora kontā 40 punktu (turklāt 10 precīzi trīspunktu metieni). Otrs rezultatīvākais mūsu komandas rindās bija A.Lagzdiņš ar 23 punktiem. Spēles gaitā pēc pirmā puslaika vadībā bija Jūrmalas komanda 39:45, tomēr pēdējā ceturtdaļā jelgavnieki nospēlēja ievērojami labāk nekā pretinieki (uzvarēts ar 37:11), un noslēgumā pārliecinoša uzvara – 100:75.
Tā kā Jūrmalas un Bauskas spēlē ar 97:94 uzvarēja jūrmalnieki, mūsējiem, lai iegūtu 2. vietu turnīra tabulā, vajadzēja uzvarēt Tukuma izlasi. Visu laiku atrodoties vadībā, kontrolējot spēles gaitu un izmantojot visus pieteiktos spēlētājus, jelgavnieki guva uzvaru ar 98:87 (47:36). Tā kā auguma pārsvara dēļ mūsējie vairāk spēlēja uz groza apakšu, izcēlās Edgars Tramdaks – 31 punkts, E.Šnepam – 21, A.Lagzdiņam – 15.
Nākamā kārtā jeb pusfināla spēlē ar labāko Kurzemes zonas komandu mūs, visticamāk, gaida respektējams, bet vienlaikus interesants pretinieks – Ventspils. Pretinieku komandas sastāvs nokomplektēts galvenokārt no LBL čempionu BK “Ventspils” spēlētājiem, protams, izņemot leģionārus.
Pusfinālam gatavojas arī Jelgavas dāmu komanda. Pēc diezgan graujoša zaudējuma Bauskai ar 49:84 jelgavniecēm izdevās ar 62:57 pieveikt Tukuma komandu un, tā kā tukumnieces arī bija zaudējušas Bauskai (64:74), – ieņemt zonā otro vietu.
“Baušķeniecēm bija raženāks augums, arī grozs mūs todien īsti nemīlēja,” komandas trenere Linda Rimgaile atzīst, ka daudzreiz bumba vienkārši nekritusi grozā, taču kopumā nenoliedz baušķenieču pārākumu.
Toties Tukuma komandas zaudējums pret Bausku radījis ticību līdzvērtīgai spēlei, ko izdevies arī realizēt. Trenere atzīmē Egitas Veinbergas pašaizliedzīgo spēli “abos stāvos”, arī Ilzes Lāces veikumu zem groza un malējās uzbrucējas Ditas Kreceres ieguldījumu. “Patiesībā visas meitenes spēlēja ar pilnvērtīgu atdevi,” bilst trenere, vērtējot, ka paveiktais atbilst komandas pašreizējām spējām.
Toties daudz nopietnākas pretinieces arī dāmu komandu gaida pusfināla spēlēs.
Kurzemes zonas atlases sacensības notiks šīs nedēļas nogalē, un to rezultāti būs zināmi pirmdien, kad arī notiks vienošanās par nākamo spēļu laiku. Saskaņā ar nolikumu spēlēm savā un pretinieku laukumā jānotiek no 15. līdz 20. jūnijam.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.