Pirmdiena, 11. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+9° C, vējš 1.57 m/s, D vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Sportisti cīnīsies par medaļām

Latvijas sportisti paraolimpiskajām spēlēm Atēnās ir trenējušies ļoti nopietni un ir gatavi cīnīties par medaļām, vakar preses konferencē apliecināja arī četri jelgavnieki un viņu trenere.

Latvijas sportisti paraolimpiskajām spēlēm Atēnās ir trenējušies ļoti nopietni un ir gatavi cīnīties par medaļām, vakar preses konferencē apliecināja arī četri jelgavnieki un viņu trenere.
Kā žurnālistiem atzina Jelgavas sportistu trenere Maija Ukstiņa, visi sportisti ir gatavojušies nopietni, notikušas piecas treniņnometnes, arī rezultāti ir pietiekami augsti, lai cerētu uz labiem rezultātiem. Trenere norādīja, ka gatavošanās šīm sporta spēlēm bijusi daudz ražīgāka nekā iepriekšējos gados.
Uz paraolimpiskajām sporta spēlēm Atēnās jau 10. septembrī dosies septiņi Latvijas izlases dalībnieki – Aigars Apinis, Andis Ozolnieks, Sanita Lietniece un jelgavnieki kluba “Cerība” sportisti Ivita Strode, Maija Emulova – Kirica, Ingrīda Priede un Edgars Bergs.
A.Apinis atklāja, ka savā disciplīnā viņš plāno iekļūt vismaz pirmajā sešiniekā, gribētos iegūt arī medaļu. “Spriedze spēlēs būs liela, mēs braucam pierādīt sevi un aizstāvēt Latvijas godu,” sacīja sportists.
Jelgavas kluba “Cerība” pārstāve Ingrīda Priede atzina, ka viņa paraolimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmo reizi, tāpēc jūtas satraukta. Savukārt trenere uzsvēra, ka meitene ieguldījusi lielu darbu treniņos, tāpēc noteikti būs arī rezultāti.
Latvijas Paraolimpiskās komitejas prezidents Valdis Nagobads, runājot ar žurnālistiem preses konferencē, atzina, ka invalīdu sports Latvijā ir “bērnu autiņos”, tāpēc mūsu valsti Atēnās pārstāvēs tikai vieglatlēti, jo šajā sporta veidā ir vajadzīgs salīdzinoši neliels finansiālais ieguldījums un cilvēki var trenēties arī mājās. Lai trenētos citos sporta veidos, būtu nepieciešamas daudz lielākas finanses, norādīja V.Nagobads.
Lai piedalītos paraolimpiskajās spēlēs, ir vajadzīgas trīs lietas – vēlme strādāt, pielāgota vide un treneri, kas prot un vēlas strādāt ar cilvēkiem, kuriem ir īpašas vajadzības –, akcentēja Paraolimpiskās komitejas prezidents.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.