Trešdiena, 13. maijs
Irēna, Irīna, Ira, Iraīda
weather-icon
+9° C, vējš 1.79 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Jelgava – mūsu mājas jau 740 gadu!

Visa šī saulainā un siltā maija nedēļa man tāpat kā daudziem jelgavniekiem aizritējusi Pilsētas svētku gaidās.

Visa šī saulainā un siltā maija nedēļa man tāpat kā daudziem jelgavniekiem aizritējusi Pilsētas svētku gaidās. Šogad Jelgavai tie ir īpaši – jubilejas gads. Aicinu ikvienu jelgavnieku uz mirkli apstāties un izbaudīt šo burvīgo sajūtu – būt mājās, ko saucam par Jelgavu. Prieks, ka ar katru gadu pilsēta kļūst sakoptāka un mīlētāka, to pamanījuši un atzinuši arī mūsu viesi no sadraudzības pilsētām Šauļiem, Pērnavas un Baranovičiem.
Pat grūti pateikt, kad man īsti sākas nedēļa, jo karstākais darbalaiks parasti ir nedēļas nogalēs, vadot svētku pasākumus un saviesīgus vakarus. Arī pagājušajā sestdienā vadīju pilsētas sporta svētkus, bet jau pirmdien cēlos ar domām par Pilsētas svētkiem.
Šonedēļ man katrs rīts sākas ar ziņām par laika prognozi, jo 80 procentu pasākuma izdošanās atkarīga no laika apstākļiem. Ceram, ka vismaz šogad, jubilejas gadā, daba būs kopā ar mums un lietus nelīs. Pagājušajā gadā diemžēl laika apstākļi izjauca vairākas brīnišķīgas svētku idejas. Pirmdien un otrdien, pārlūkojot e – pastu, noskaidroju, kādi organizatoriskie jautājumi vēl kārtojami, tikos ar Domes pārstāvjiem, lai pārrunātu viesu uzņemšanu un izmitināšanu pilsētā. Šogad svētkos piedalās viesmākslinieki no mūsu sadraudzības pilsētām. Īpašs prieks, ka sadraudzība Jelgavai padziļinās tieši ar Šauļiem, kur dzīvo ļoti atsaucīgi un brīnišķīgi cilvēki. Interesanti, ka vairāki lietuviešu mākslinieki, dzīvojot un strādājot vienā pilsētā, nebija pazīstami. Atbraucot uz Jelgavu, viņi kļuva par labiem draugiem.
Otrdien Jelgavā jau ieradās viesmākslinieki un sāka ierīkot izstādi, kas aplūkojama Hercoga Jēkaba laukumā. Tās tēma: “Jelgava – mūsu mājas”. Ar izstādi gribam cilvēkiem pateikt, ka mūsu mājas nav tikai dzīvoklis ar četrām sienām, tā ir arī pilsēta un vide, kurā dzīvojam. Tādēļ izstādē ar dažādiem mājas priekšmetiem mākslinieki centušies radīt kopsakarības un izjūtas starp māju dzīvoklī un māju pilsētā – vidē. Šī izstāde zināmā mērā saistīta ar manu pirmo profesiju – ainavu arhitektūru, ko apguvu LLU. Tā man palīdzējusi labāk izprast un realizēt projektus, kas saistīti ar cilvēkiem un apkārtni. Jebkuram svarīga ir vide, kurā justies labi. Otrdien pēc izstādes atklāšanas mākslinieki pulcējās kopīgā sadraudzības vakarā.
Rīkojot svētkus, ņēmām vērā arī Jelgavas iedzīvotāju vēlmes un ieteikumus. Pateicoties Jelgavas Domes atbalstam, pēc iedzīvotāju vēlēšanās vakar Pilsētas svētkos koncertu sniedza Harijs Spanovskis un Jānis Paukštello, skanēja “Labvēlīgā tipa” jautrās un mūžam mīlētās dziesmas. Arī šogad bija Pilsētas svētku tradicionālie pasākumi – svētku atklājēju bērnudārznieku koncerts un lielais svētku gājiens.
Šie svētki paies, un nākamgad atkal nāks citi, bet es no sirds vēlos, lai gada nogalē jebkurš jelgavnieks uz jautājumu, cik gadu ir Jelgavai, ar lepnumu varētu pateikt – 740.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.