Labklājības ministrija informē, ka 2006. gada budžeta projektā lielāko uzmanību pievērsusi finansiāla atbalsta sniegšanai.
Labklājības ministrija (LM) informē, ka 2006. gada budžeta projektā lielāko uzmanību pievērsusi finansiāla atbalsta sniegšanai.
No nākamā gada ministrija plāno noteikt ikmēneša piemaksas vidēji 6,63 latu apmērā gandrīz 380 tūkstošiem mazo pensiju saņēmēju, tam kopumā paredzot 30 miljonu latu. Nākamā gada budžeta projektā iecerēts valsts atbalstu palielināt arī pensionāriem, invalīdiem un bērniem, kas zaudējuši apgādniekus, paaugstinot valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu līdz 45 latiem.
Plānots palielināt arī apgādnieka zaudējuma pensijas apmēru, lai tas katram bērnam būtu ne mazāks par 65 procentiem no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta, kas ir 35 lati. Minimālā apgādnieka zaudējuma pensija bērnam pašlaik ir 17,50 latu, tā paaugstinātos līdz 22,75 latiem.
No nākamā gada paredzēts palielināt atalgojumu 1515 sociālajās aprūpes institūcijās nodarbinātajiem medicīnas darbiniekiem. Šim mērķim nepieciešams 1,51 miljons latu, savukārt nelegālās nodarbinātības mazināšanai un darba aizsardzības inspektoru algu paaugstināšanai plānots atvēlēt 251 tūkstoti latu, bet sociālo darbinieku atalgojuma palielināšanai un studiju nodrošināšanai – 362,8 tūkstošus latu.
Lielāks atbalsts tiks sniegts ģimenēm, kurās aug bērni invalīdi ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, – ministrija paredz noteikt bērna invalīda kopšanas pabalstu 50 latu apmērā. Šim mērķim kopumā nepieciešami 925 tūkstoši latu. Iecerēts par nestrādājošo cilvēku, kurš kopj bērnu invalīdu, no valsts budžeta līdzekļiem veikt sociālās iemaksas 20 procentu apmērā no 50 latiem valsts pensiju apdrošināšanai.
Savukārt invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, ministrija plāno divkāršot pabalsta apmēru no 28 līdz 56 latiem transporta izdevumu kompensēšanai. Pabalsta palielināšana skars gandrīz 10 tūkstošus cilvēku mēnesī, un šim mērķim ir nepieciešami 604 tūkstoši latu.
No nākamā gada paredzēts noteikt papildu piemaksu pie pašreizējā piedzimšanas pabalsta: par pirmo bērnu – 100 latu, par otro – 296, bet par trešo un katru nākamo bērnu – 592 latus. Šim mērķim plānots atvēlēt 5,8 miljonus latu.
LM arī sagatavojusi noteikumu projektu, kas no nākamā gada paredz palielināt ģimenes valsts pabalstu par pirmo bērnu līdz 8 latiem. Tas skars aptuveni 440 tūkstošus mazuļu. Paaugstināsies attiecīgi arī pabalsta apmērs par pārējiem bērniem.