
Jaunrades namā “Junda” noslēgusies Jelgavas skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes-konkursa “Te sākas mana pasaule” pirmā kārta. Tajā izvērtēti darbi, kas tiks virzīti uz Zemgales reģiona konkursu. Otrajai kārtai izvirzīti 18 darbi, bet līdz februāra beigām vēl ir iespējams apskatīt visus 137 Jelgavas bērnu un jauniešu radītos darbus “Jundā”, Zemgales prospektā 7, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.
Kopumā konkursam 1. līdz 12. klašu skolēni iesniedza 83 vizuālās mākslas darbus, 48 vizuāli plastiskās mākslas darbus, kā arī sešus, kas pārstāv radošo industriju jomu.
Dalībnieki pārstāvēja Jelgavas Mākslas skolu, Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolu, jaunrades namu “Junda”, Jelgavas 4. vidusskolu, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju, Jelgavas pamatskolu “Valdeka”-attīstības centru, Jelgavas Pārlielupes pamatskolu un Jelgavas Centra pamatskolu.
Darbus vērtēja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Anika Apine, metodiķe Sigita Lazberga un Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktores vietniece Liene Āboma.
Vizuālās mākslas kategorijā I pakāpes diplomus 1.–3. klašu grupā saņēma Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu Martas Paulas Nudiņas, Margaritas Deripalko, Loretas Daņilevičas un Adrijas Rubīnas grupas darbs “Alnītis”. Savukārt 4.–6. klašu grupā augstākais novērtējums piešķirts jaunrades nama “Junda” audzēknēm – Austrai Saukumai par darbu “Savvaļas zirgi”, Rebekai Prančai par darbu “Mīļa pastaigas vieta” un Grietai Balodei par darbu “Raksts pie raksta”.
7.–9. klašu grupā I pakāpes diplomus ieguva jaunrades nama “Junda” audzēkņi Gustavs Pētersons ar darbu “Ceļojums Jelgavā”, Gabriēla Čulkstēna ar darbu “Mana pilsēta Jelgava”, Justīne Kārkliņa ar darbu “Laikmeti manā Jelgavā” un Paula Stepuļenoka ar darbu “Mana pilsēta – studentu pilsēta”. Savukārt 10.–12. klašu grupā I pakāpes diploms piešķirts jaunrades nama “Junda” audzēknei Sapfirai Beļajevai par darbu “Nakts zem laternām manā pilsētā”.
Vizuāli plastiskās mākslas kategorijā 4.–6. klašu grupā I pakāpes diplomu saņēma jaunrades nama “Junda” audzēkņu Martina Deičmaņa un Rūdolfa Krugļikova kopdarbs “Latvijas spēks kustībā”, kā arī Mārtiņa Datava darbs “Mana pilsēta” un Kaspara Dombrovska darbs “No dabas līdz Jelgavas līnijām”. Tāpat augstākais novērtējums piešķirts Jelgavas Centra pamatskolas skolnieču Melānijas Taškānes un Adriānas Upenieces kopdarbam “Aļņi – manas pilsētas simbols”.
7.–9. klašu grupā I pakāpes diplomus ieguva Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolnieces Nora Sloka ar darbu “Kustība pie Jelgavas gājēju tilta” un Luīze Kanaviņa ar darbu “Jelgavai pa pēdām”, kā arī jaunrades nama “Junda” audzēknes Eva Dekšne ar darbu “Satiksmies Jelgavā!”, Elizabete Strēle ar darbu “Gaismas tornis cauri laikiem” un Valērija Vizbule ar darbu “No Jelgavas pāri pasaulei”.
Zemgales reģiona konkurss norisināsies 2. aprīlī Bauskas Bērnu un jauniešu centrā.


