Ceturtdien Ģedertam Eliasam apritēja 111dzimšanas diena.
Ceturtdien Ģedertam Eliasam apritēja 111dzimšanas diena. Šajā jubilejas reizē Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta mākslinieka darbu izstāde «Sievietes Ģederta Eliasa dzīvē un mākslā», kas būs apskatāma līdz 30. oktobrim.
Rainis savulaik ir sacījis, ka viss dzīves daiļums nākot no sievietes. Gluži tāpat savulaik ir domājis Ģ.Eliass, kurš savā dzīvē bijis liels sieviešu mīlētājs un lielu daļu savas daiļrades veltījis daiļajam dzimumam. Jelgavas muzejā atrodas 49 viņa gleznoto sieviešu portreti un 31 aktu darbs. Sievietes, ko gleznojis Ģ.Eliass, galvenokārt ir bijušas viņam ļoti tuvi cilvēki māte, māsa, laulātās draudzenes, māsīca, viņa aizraušanās un gluži vienkārši skaistas sievietes.
Izstādes atklāšanā piedalījās arī Ģ.Eliasa māsas meita – Izabella Cielēna no Zviedrijas, brāļa dēls Jānis Eliass, mākslinieks Jurģis Skulme. Viņi klātesošajiem pastāstīja daudz interesantu momentu no Ģederta Eliasa privātās dzīves un attiecībām ar viņam tuvajām sievietēm, kuras nereti bija 20 un pat vairāk gadus jaunākas par viņu. Izstādē apskatāmi vairāki darbi, kas šoruden eksponēti pirmo reizi.