
Kā informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC), par godu Kurzemes un Zemgales hercogistes 465 gadu atcerei ir izveidots tematisks tūrisma maršruts “Slavas dziesma Jelgavai”, kas aicina pilsētu iepazīt neierastā veidā – caur 17. gadsimta vācbaltiešu dzejnieka Kristiana Bornmana poēmas “Jelgava” rindām un vēsturiskās Mītavas noskaņām.
Maršruts ved pa 13 pieturvietām Jelgavas vēsturiskajā centrā, ļaujot iztēloties seno pilsētu tādu, kāda tā bijusi pirms vairāk nekā 300 gadiem – ar šaurām ieliņām, koka apbūvi, amatnieku darbnīcām, tirgotāju rosību un hercoga galma dzīvi. JRTC skaidro, ka maršruts veidots kā izzinoša un atmosfēriska pastaiga, kurā vēsture savijas ar literatūru un pilsētvidi.
Kristians Bornmans bija Kurzemes un Zemgales hercogistes laika dzejnieks, hercoga galma bibliotekārs un Jelgavas latīņu skolas rektors. Viņa poēma “Jelgava”, kas tapusi 1686. gadā, tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajiem sava laika literārajiem darbiem, kas veltīts Mītavai.
Maršruta sākuma un noslēguma punkts ir Jelgavas pils – kādreizējais hercogistes centrs. Pastaigas laikā iespējams iepazīt vietas, kuras Bornmans pieminējis savā poēmā, tostarp Driksas krastmalu, Lielupes pļavas, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu, Tirgus laukumu, Jēkaba kanālu un senos pilsētas vārtus. Vēsturisko noskaņu palīdz sajust arī Nagliņu ceļš – senās Jelgavas robežu iezīmējums.
Aptuveni astoņus kilometrus garo maršrutu iespējams sākt jebkurā pieturvietā. Maršruts piemērots gan jelgavniekiem, gan pilsētas viesiem. JRTC norāda, ka izstrādātajā maršrutā var atrast ne vien dzejas rindas par katru konkrēto pieturas punktu, bet arī detalizētāku aprakstu par attiecīgo objektu un vēstures faktiem.
Maršrutu “Slavas dziesma Jelgavai” var saņemt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pirmajā stāvā, kā arī atrast JRTC mājaslapā.
Maršrutu sagatavojis JRTC sadarbībā ar Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju un Jelgavas Pilsētas bibliotēku.