Svētdiena, 7. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+2° C, vējš 3.55 m/s, D-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Saknīti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas miljons latu apmērā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdzis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju Gati Saknīti saistībā ar viņa vadītās SIA “GS Nekustamie īpašumi” izvairīšanos maksāt 1,03 miljonu latu nodokļus.

Kriminālprocess prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīts februāra sākumā.Saknītis gan noliedz, ka būtu izvairījies no nodokļu maksāšanas. Viņš atzina, ka ir parādā valstij, taču apgalvoja, ka samaksāšot parādu pēc tam, kad būšot saņēmis plānoto naudu – 30 miljonus latu – par kādai Krievijas firmai pārdoto zemes īpašumu “Vecmežruņģi” Ropažu pagastā. Uzņēmējs sacīja, ka pēc līguma viņam jau naudu vajadzējis saņemt, un pauda cerību, ka mēneša laikā to arī saņemšot.Pēc VID interneta datubāzē pieejamās informācijas, “GS Nekustamie īpašumi” kopējās parādsaistības pret valsti bijušas 1,075 miljoni latu, un uzņēmums ierindots devītajā vietā starp valstī lielākajiem nodokļu nemaksātājiem.Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas “Lursoft” datubāzē pieejamā informācija liecina, ka Saknītis ir “GS Nekustamie īpašumi” valdes loceklis un rīkotājdirektors. Uzņēmuma 100% īpašniece ir viņa māte Agra Saknīte.Saknīte nesen tika ierindota “Baltic Screen” veidotajā pelnošāko Latvijas uzņēmēju saraksta desmitajā vietā. Tieši “GS Nekustamie īpašumi”, neraugoties uz iekļaušanu valsts budžeta lielāko parādnieku sarakstā, 2006.gadā uzrādījusi 3,92 miljonu latu lielu peļņu. Uz Saknītes vārda reģistrēta virkne ģimenes kompāniju un nekustamo īpašumu.Saknītis savulaik bija lielākais privātais zemes īpašnieks Latvijā, taču pērn šo “titulu” zaudēja un patlaban, pēc “Baltic Screen” aplēsēm, nav pat pirmajā divdesmitniekā. Tiesa, nesen viņš sācis atpirkt iepriekš “Mono” uzņēmumu lielākajam īpašniekam Mihailam Uļmanam pārdotos nekustamos īpašumus.Kā ziņots, Rīgas rajona tiesa patlaban izskata krimināllietu, kurā Saknītis apsūdzēts par 40 latu liela kukuļa došanu Ceļu policijas inspektoram pagājušā gada 4.janvārī, lai izvairītos no soda par ātruma pārsniegšanu. Saknītis savu vainu noliedz.Sākotnēji šīs lietas ietvaros Rīgas rajona tiesa Saknīti apcietināja, taču prokuratūra pieņēma lēmumu mainīt viņam piemēroto drošības līdzekli, aizstājot to ar sūtījumu adreses paziņošanu un aizliegumu izbraukt no valsts.Pret Saknīti iepriekš vērstas vairākas prasības par kopumā vairāku simtu tūkstošu latu parādu piedziņu.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.