Drošības policijas Jelgavas nodaļas darbinieki aizturējuši septiņus vīriešus, kuri ilgstoši nelikumīgi izgatavojuši alkoholiskos dzērienus.
Drošības policijas Jelgavas nodaļas darbinieki aizturējuši septiņus vīriešus, kuri ilgstoši nelikumīgi izgatavojuši alkoholiskos dzērienus. Valstij nodarīti vairāku miljonu latu zaudējumi.
Gandrīz deviņus mēnešus gatavoto operāciju drošības policijas (DP) darbinieki realizēja Jelgavā 16.novembra vakarā. Nelegālo ražotni noziedznieki bija ierīkojuši bijušajā PSRS armijas karadaļā Tērvetes ielā, turpat no-ziedzniekus arī aizturēja. Ražotnē atrada daudz nepiepildītu un piepildītu alkohola pudeļu ar degvīna «Gorbačov» etiķetēm.
Viens no aizturētajiem ir bijušais valsts policijas Jelgavas pārvaldes darbinieks. Ir aizdomas, ka šā nozieguma veikšanā un sagatavošanā aktīvi piedalījušies arī citu Latvijas drošības struktūru darbinieki.
Alkohola nelegālā ražotne un paši darboņi tika atklāti, izmantojot informāciju, kuru ieguva šā gada janvārī, kad sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem drošības policija atklāja lielu spirta kontrabandu Grenctāles robežkontroles punktā. Toreiz DP aizturēja četras spirta kravas pēc iebraukšanas Latvijā, kurās bija 173600 litru spirta. Policija lēsa, ka pavisam pa šo «koridoru» ievestas vismaz 64 šādas kravas.
Kontrabandas spirta plūsmu nodrošināja korumpēti robežkontroles punkta darbinieki, kurus aizturēja un apcietināja līdz šā gada februāra beigām. Šajā epizodē bija iesaistīts arī kāds Saeimas un prezidenta drošības dienesta darbinieks, kuram piederošo māju pagalmā kontrabandas spirtu pārkrāva pircēja automašīnās.
Par šo notikumu «Zemgales Ziņās» sniegsim papildu informāciju.