Trešdiena, 1. aprīlis
Dagnis, Dagne
weather-icon
+-1° C, vējš 2.22 m/s, Z-ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

8 + 8 + 8 – tā ir uzvara

Latvijas šotokan karatē do federācijas čempionātā Rīgā, sporta namā «Oskars» ieradās 1200 dalībnieku, kas izbrīnīja pat šo sacensību goda viesus – Britu šotokan karatē do federācijas pārstāvjus.

Latvijas šotokan karatē do federācijas čempionātā Rīgā, sporta namā «Oskars» ieradās 1200 dalībnieku, kas izbrīnīja pat šo sacensību goda viesus – Britu šotokan karatē do federācijas pārstāvjus.
Sacensības atklāja divas jelgavnieku kata (cīņa ar ēnu, sinhronais izpildījums) komandas ­ Jelgava 1 un Jelgava 2, kas ir vienas no labākajām Latvijā. Par savu izpildījumu saņēmuši ļoti augstu vērtējumu, jelgavnieki «uzdeva sacensību toni». Arī finālā satikās abas Jelgavas komandas, un šoreiz augstāka meistarība bija otrajai komandai ­ A.Vasiļjevs, J.Adamovičs, A.Latišonoks. Otrajā vietā uzvarētāju grupas biedri no pirmās komandas ­ A.Saveļjevs, J.Maņiševs, A.Butenko. Līdz ar to kluba «Shinri» kontā tika ieskaitītas jau divas medaļas.
Individuālajās kata sacensībās zeltu izcīnīja A.Vasiļjevs, A.Latišonoks, T.Gogaļeva, sudraba medaļas ­ A.Saveļjevam, J.Adamovičam, D.Sonatovam, bronza ­ I.Bistrovam, J.Škoram un V.Lobačam.
Lielākā intriga sākās, kad pienāca kumite disciplīna (cīņa ar reālu pretinieku). Vairāk nekā 400 dalībnieku dažādās vecuma grupās izgāja uz tatami, lai cīnītos par medaļām. Ļoti grūtās un saspringtās cīņās pie tām tika arī jelgavnieki. Pirmās vietas spēja izcīnīt A.Vasiļjeva audzēknis šā gada pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējs A.Naimans un trenera A.Bistrova audzēknis A.Butenko. Otrās vietas ­ trenera A.Vasiļjeva audzēknim D.Burčam un A.Bistrova audzēkņiem I.Rožkovam un J.Maņiševam. J.Maņiševs ļoti līdzīgā cīņā ar viena punkta starpību piekāpās pagājušā gada pasaules čempionam no Rīgas. Uzvarētāju noteikšanai vairākkārt tika piešķirti papildlaiki, kas liecina par cīņu spraigumu.
Trešās vietas ieguva A.Zoltišonoks, E.Auliņš, J.Škors, V.Kurnosovs (treneris A.Bistrovs).
Komandu cīņā kumite nebija līdzīgu mūsējiem A.Skakunam, V.Kurnosovam un A.Dvorjaņikovam, kuri izcīnīja pirmo vietu vecuma grupā no 12 līdz 14 gadiem. Ļoti aizraujošās cīņās zeltu izcīnīja arī J.Adamovičs, A.Latišonoks un A.Butenko. Sudrabs 9 ­ 11 gadu grupā ­ A.Ribkinam, A.Naimanam un I.Rožkovam.
Kopskaitā jelgavnieku kluba «Shinri» pārstāvji izcīnīja astoņas zelta, astoņas sudraba un astoņas bronzas medaļas.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.