Jelgavas Speciālā internātskola jau sesto gadu organizē Latvijas speciālo skolu C līmeņa sporta svētkus.
Jelgavas Speciālā internātskola jau sesto gadu organizē Latvijas speciālo skolu
C līmeņa sporta svētkus.
Šonedēļ Ozolnieku Sporta klubā uz sestajām sporta spēlēm bija sabraukuši 19 Latvijas speciālo skolu C līmeņa bērnu. Tie ir bērni ar smagiem garīgās veselības un kustību traucējumiem.
Svētku idejas autore un iniciatore pirms sešiem gadiem bija Jelgavas Speciālās skolas C līmeņa metodiskās komisijas vadītāja Inta Anstrate. “Tieši šādiem smagi slimiem bērniņiem no visas Latvijas nebija kopā sanākšanas iespēju, tādēļ 1998. gadā sarīkojām pirmos sporta svētkus. Priecāties un sportot gribētāju ir ļoti daudz, un katru gadu mūsu pulciņam pievienojas vēl kāda skola, tādēļ šogad sacensībās no katras piedalījās tikai pa vienai komandai piecu cilvēku sastāvā. Pārstāvēti bija visi Latvijas reģioni. Sporta aktivitātes bērnos visvairāk paaugstina viņu pašapziņu,” pārliecināta I.Anstrate.
Jau trešo gadu Ozolnieku sporta nams pasākuma rīkošanai laipni atvēl savas telpas, kur šogad bērni sevi pierādīt un parādīt varēja 11 sporta disciplīnās un orientēšanās stafetē. Pasākuma organizēšanā piedalās gan Speciālās skolas skolotāji, gan arī bērni. Protams, bez sponsoru atbalsta nekas nenotiktu. Patiecoties viņiem, bērniem ir brīnišķīga iespēja būt kopā. Daudzi ar gadiem jau sadraudzējušies un kļuvuši nešķirami draugi.