Par jauno pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītāju Jelgavas Dome apstiprinājusi līdzšinējo šā amata pienākumu izpildītāju Māri Mielavu. Savukārt par Domes Administratīvās komisijas priekšsēdētāju apstiprināts līdzšinējais vietnieks Normunds Pūce.
«Lai tu būtu atpazīstams iestādes vadītājs!» sveicot Domes sēdē M.Mielavu, sacīja pilsētas mērs Andris Rāviņš. Atbildot uz deputātu jautājumiem, jaunais iestādes vadītājs atklāja, ka ir dzimis un audzis Jaunpilī, bet Jelgavu iepazinis vidusskolas gados. Rīgas Tehniskajā universitātē viņš ieguvis ceļu būves inženiera specialitāti. Pilsētsaimniecībā M.Mielavs strādā kopš 2010. gada. «Ziņām» viņš piebilda, ka kopš pērnā gada oktobra ir arī Jelgavā valdošās centriskās partijas «Latvijas Zemnieku savienība» biedrs.
Jautāts par savu redzējumu iestādes «Pilsētsaimniecība» attīstībā, M.Mielavs atzina, ka Jelgava straujiem soļiem turpina darbu pilsētas vides sakārtošanā. Taču, viņaprāt, daudz vēl darāma notekūdeņu savākšanas sistēmas uzlabošanā, kā arī gājēju drošībā un ielu apgaismojuma pilnveidošanā. «Lai kāds būtu ceļa vai ielas segums, ir jābūt labai ūdeņu novadīšanas sistēmai, citādi ūdens segumu bojā,» sacīja inženieris. Viņš vērtē, ka 14. oktobra lietavas, kad daudzas vietas pilsētā applūda, atklājušas vājos punktus ūdenssaimniecībā. Iestādes vadītājs uzskata, ka ir bijis lietderīgi izveidot Pašvaldības operatīvās informācijas centru. «Iedzīvotāji mums uzticas, mēs ik dienu saņemam ap pusotra simta sūdzību un ierosinājumu,» teic M.Mielavs.
Pēc pašas lūguma domnieki atbrīvoja līdzšinējo Jelgavas Domes Administratīvās komisijas priekšsēdētāju Ivetu Potapovu. Viņas vietā apstiprinātais līdzšinējais vietnieks N.Pūce «Ziņām» paskaidroja, ka I.Potapova atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ka lielā mērā viņš jau ilgāku laiku ir pildījis Administratīvās komisijas priekšsēdētāja pienākumus. Pēc viņa teiktā, I.Potapova paliek strādāt pašvaldībā par juristi. ◆