Domes lēmums par izmaiņām suņu un kaķu turēšanas noteikumos Jelgavā, kas aizliedz iedzīvotājiem barot klaiņojošus suņus un kaķus, nav saskaņots Jelgavas Veterinārajā pārvaldē.
Domes lēmums par izmaiņām suņu un kaķu turēšanas noteikumos Jelgavā, kas aizliedz iedzīvotājiem barot klaiņojošus suņus un kaķus, nav saskaņots Jelgavas Veterinārajā pārvaldē.
Dzīvnieku aizsardzības likums aizliedz cietsirdīgi izturēties pret dzīvniekiem, tostarp atstāt dzīvniekus bez aprūpes, bezpalīdzīgā stāvoklī, kā arī tos mocīt. Ja Dome nespēj nodrošināt klaiņojošo suņu un kaķu izķeršanu un ievietošanu patversmē un vienlaikus aizliedz iedzīvotājiem tos barot, dzīvnieku tiesības tiek pārkāptas. Domes lēmums šādā kontekstā ir neviennozīmīgs, šādu viedokli «Ziņām» pauda organizācijas «Dzīvnieku draugs» izpilddirektores asistente Ieva Lūkina.
Dzīvnieku aizsardzības likums nosaka: «Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība.» Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejūtīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt. Ar labturību šā likuma izpratnē domāts dzīvnieka fizioloģisko vajadzību nodrošināšanas pasākumu kopums.
Likuma prasību ievērošanu uzrauga un kontrolē Valsts veterinārais dienests. Kā uzskata Jelgavas Veterinārās pārvaldes vadītājs Roberts Lazdiņš, Jelgavas Domei, pirms šāda lēmuma pieņemšanas, vajadzēja konsultēties ar Veterināro pārvaldi.
– Lēmums ir neprofesionāli un nekvalitatīvi sagatavots. Daudzi iedzīvotāji ir protestējuši pret aizliegumu barot klaiņojošus suņus un kaķus, – bilst R.Lazdiņš.
Jelgavas Veterinārā pārvalde izvērtēs Domes lēmuma atbilstību likumam pēc tam, kad būs saņēmusi to rakstiski.