Pirmdiena, 4. maijs
Vizbulīte, Viola, Vijolīte
weather-icon
+18° C, vējš 4.47 m/s, DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ar «copeni» rokā pretī pavasarim

Pavisam drīz jau otro reizi Sporta servisa centrs organizēs ziemas makšķerēšanas sacensības «Ziemas cope».

Pavisam drīz jau otro reizi Sporta servisa centrs organizēs ziemas makšķerēšanas sacensības «Ziemas cope».
Kā «Ziņām» stāstīja Sporta servisa centra (SSC) direktors Juris Kaminskis ziemas makšķerēšanas sacensības šogad dalībniekus pulcēs marta pirmajā dienā: «Kamēr vēl ledus sedz upes un pavasaris jau pavisam blakus, jāpagūst pamatīgi pabļitkot. Tādēļ jau 1. martā aicinām visus entuziastus – profesionāļus un amatierus – uz Lielupes ledus pie Teteles uz brangu brekšu lomu.» Lai vieglāk atrast sacensību vietu, visiem dalībniekiem jāorientējas pēc Teteles autobusu pieturas: izkāpjot tajā, jādodas uz Sprīdīšu skolas pusi.
Dalībnieku pulcēšanās sāksies jau pulksten 8.30, un pusstundu vēlāk tiks dots starts «copei», kas turpināsies četras stundas. Īpaša uzmanība tiks pievērsta dalībnieku zivju groza saturam pirms sacensību sākuma, tādējādi novēršot iespējamību saķertajam lomam pievienot iepriekšējā dienā visādos ceļos iegūtas zivis. Sacensības aizritēs pēc Latvijas makšķerēšanas noteikumiem. Iespējams, būs ieviesti jauninājumi. Visticamāk, ka organizatori noteiks pieļaujamos zivju izmērus. Vienīgi ķīši uzskatāmi kā mazvērtīga zivs (nozvejas limits nav ierobežots) – tie derēs visu izmēru un krāsu. Tomēr tādiem upes iemītniekiem kā asari un raudas visdrīzāk tiks piemērots minimālais 15 centimetru garums. Obligāts nosacījums ir makšķerēšanas karte.
Latvijas makšķerēšanas noteikumi būs pieejami turpat sacensību vietā, turklāt vajadzības gadījumā interesentus konsultēs Valsts vides veselības centra zivju inspektori.
«Pašreiz ir apzināti ļoti daudzi ziemas makšķernieki. Šis būs pienācīgs brīdis, kad visiem sanākt kopā un paplašināt jaundibinātās organizācijas «Lielupes brekši» biedru skaitu. Tādā veidā centīsimies sapulcēt tos «copmaņus», kas zivis ķer godīgi – bez strāvas trieciena metodēm vai citādi. Centīsimies arī diskutēt par tādām samilzušām problēmām kā Lielupes ūdeņu piesārņojums. Sāksim nodrošināt tādus apstākļus, lai zivis nākotnē ķertu arī mūsu bērni un mazbērni,» klāsta J.Kaminskis.
Tātad visi ziemas makšķerēšanas entuziasti 1. martā pulksten 8.30 Lielupes posmā pie Sprīdīšu skolas Tetelē aicināti uz sacensībām «Ziemas cope».

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.