Piektdiena, 10. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla
weather-icon
+-1° C, vējš 2.09 m/s, ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ārsts dara, kā grib, pacients – kā liek

Sāp sirds par dakteriem, kas ar pacientiem var izrīkoties tik nežēlīgi un skarbi kā poliklīnikas ārste Gaļina Belonoško ar mani.

Sāp sirds par dakteriem, kas ar pacientiem var izrīkoties tik nežēlīgi un skarbi kā poliklīnikas ārste Gaļina Belonoško ar mani.
Esmu jau 76 gadus vecs vīrs, dzīvoju Atmodas ielā. Pirms kāda laika es un mana sieva pierakstījāmies pie Gaļinas Belonoško kā pie ģimenes ārstes, jo, kad strādāju Mašīnbūves rūpnīcā, viņa kādu laiku bija tur mediķe un likās ļoti jauka ārste. Anketu izsniedza māsiņa un pat palīdzēja aizpildīt. Vēlāk, kad gribēju izsaukt ārstu uz mājām pie slimās sievas, G.Belonoško vietā atnāca ārsts A.Pūpols, kurš par vizīti paņēma Ls 2. Man par lielu brīnumu arī pārējās reizēs ģimenes ārstes G.Belonoško vietā nāca kāds cits dakteris. Pats neslimoju, bet ārsts vajadzīgs sievai, kurai slima sirds. Man ieteica pārreģistrēties pie cita ģimenes ārsta. Kad ierados pie G.Belonoško pēc savas pacienta apliecības, gribēju arī pajautāt, kur un kā es varētu citur piereģistrēties, bet viņa pabāza degunu pa durvīm un, iestumdama rokās mūsu abu apliecības, atbildēja, ka neesot laika, un aizcirta durvis.
Avīzē lasīju, ka būšot tā saucamie klejojošie pacienti. Laikam gan vecie un nabagie tādi arī būs, jo mūs neviens negribēs redzēt. Tomēr ceru, ka atradīsies arī kāds labs ārsts, kas nedzīs savu pacientu laukā pa durvīm un, neko nepaskaidrojot, nerīkosies tik ciniski. Visu mūžu esmu bijis jelgavnieks, pilsonis, smagi strādājis, un mūža nogalē jāpiedzīvo tāds pazemojums un ārsta neiecietība. Iepriekš biju daudz labākās domās par poliklīnikas darbiniekiem.
Redakcijas piebilde.
Redakcija sazinājās ar ārsti Gaļinu Belonoško un viņa telefoniski atbildēja, ka pacientu Makarovu neesot redzējusi. Viņa pati šo cilvēku neesot piereģistrējusi, un pacients nav prasījis viņai atļauju to darīt. Pie ārstes esot pierakstījušies vairāk iedzīvotāju, nekā viņa spēj apkalpot, tādēļ daļa no viņiem tiek novirzīti citiem ārstiem, kam noteiktā pacientu skaita nav. G.Belonoško par to savus pacientus nebija informējusi, tādēļ arī viņi nezināja, kādēļ mājas vizītē atnācis cits ārsts. G.Belonoško pa tālruni vairākkārt uzsvēra, ka ārstam, tāpat kā pacientam, ir tiesības izvēlēties, viņai tātad – ko ārstēt un ko ne.
Viduslatvijas slimokases Jelgavas nodaļas vadītājs Jānis Vērzemnieks «Ziņām» sacīja, ka poliklīnikas lielākā kļūda jau sākumā bijusi tā, ka pacienti reģistratūrā varēja saņemt anketas, aizpildīt tās, nesaņemot izvēlētā ģimenes ārsta paša piekrišanu. Tādēļ arī ārsts tagad daļu pacientu var novirzīt citiem ārstiem, kam vēl nav pilns reģistrēto skaits. Artēmijam Makarovam Jānis Vērzemnieks ieteica pārreģistrēties pie cita ārsta, kas arī atrastos tuvāk viņa dzīvesvietai.
Un vēl – par mājas vizīti jāmaksā viens lats; ārstam pretī obligāti jāizsniedz dokuments par naudas saņemšanu, kam vienmēr nav jābūt kases čekam.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.