Sadarbībā ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju Latvijā ieviesta Bērna emocionālās audzināšanas programma. Zināšanas par to apguvuši 40 pasniedzēju, viņu vidū divas jelgavnieces, kas pieredzē dalījušās arī ar Jelgavas bērnu vecākiem.
Sadarbībā ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju Latvijā ieviesta Bērna emocionālās audzināšanas programma. Zināšanas par to apguvuši 40 pasniedzēju, viņu vidū divas jelgavnieces, kas pieredzē dalījušās arī ar Jelgavas bērnu vecākiem.
Sabiedriskās organizācijas “Atbalss cilvēkā” vadītāja Baiba Blomniece – Jurāne stāsta, ka programma paredzēta vecākiem, kas vēlas labāk izprast sava bērna uzvedību un iemācīt to uzlabot reizēs, kad atvase ir nepaklausīga vai pat agresīva. “Svarīgi ir izprast bērna uzvedību, problēmas, atrast līdzsvaru starp mīlestību un disciplīnu. Bieži vien ģimenēs, ja ir pārpārēm mīlestības, pietrūkst disciplīnas, un otrādi, tādēļ mēs diskutējam, kā to pārvarēt un mainīt,” skaidro Baiba.
Jelgavā programmu apguvušas trīs apmācību grupas. Tajās piedalās arī pedagogi. Desmit nodarbību grupu darbā dalībnieki guva vērtīgu pieredzi, izglītojošus jaunumus, dalījās atmiņās un pārdzīvojumos par savu bērnību. “Galvenais ir sadūšoties un runāt par problēmām, kas skar jūsu bērnu. Daudzi vecāki atzina, ka beidzot viņi sadūšojušies uz to. Iespēja, ka bērns izaugs laimīgs, prasmīgs, iejūtīgs, elastīgs, ar spēju sarežģītos apstākļos pieņemt lēmumus un būt drošs par sevi, atkarīgs ne tikai no viņa, bet arī no vecākiem un savstarpējām attiecībām ģimenē,” uzsver Baiba.
Daudzi vecāki ir sapratuši, kādēļ viņa bērns kādā situācijā uzvedas tā un ne citādi. Baiba stāsta, ka par šo programmu interese esot liela un savu kārtu gaidot divi bērnudārzi, kuros vecākiem būs iespēja mācīties jau rudenī. Vasarā grupu dalībniekus gaida nometne, tajā gūtās teorētiskās zināšanas kopā ar bērniem varēs izmantot praksē.
Uz organizācijas “Atbalss cilvēkā” centru visu mācību gadu nāk jaunieši, kuriem pēc stundām nav kur pavadīt brīvo laiku, un viņi tur pilda mājas darbus. Pusaudžiem centrā bija iespēja iesaistīties arī divu nedēļu grupu darbā, kurā psihologu vadībā tika izrunātas atkarības problēmas, veicināta saskarsmes attīstība. Bērniem ļoti paticis grupu darbs, kas pierādījis, ka skolās pārāk maz par šādām lietām tiek stāstīts un ļauts runāt pašiem, pārliecināta B.Blomniece – Jurāne. Jau nākamajā mācību gadā nodarbību cikli organizācijas centrā tiks atsākti. Pirmais, par ko jaunieši izteikuši vēlmi runāt, ir dzimumjautājumi.