Otrdiena, 7. aprīlis
Zina, Zinaīda, Helmuts
weather-icon
+6° C, vējš 2.24 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Atļaus realizēt importēto lopbarības piedevu

Iespējams, jau šonedēļ tiks atļauts realizēt no Nīderlandes importēto lopbarības piedevu, kā arī cūkgaļu, kas saražota saimniecībās, kurās izbarota lopbarība ar šo piedevu, jo dioksīna koncentrācija piedevā nepārsniedz normu.

Iespējams, jau šonedēļ tiks atļauts realizēt no Nīderlandes importēto lopbarības piedevu, kā arī cūkgaļu, kas saražota saimniecībās, kurās izbarota lopbarība ar šo piedevu, jo dioksīna koncentrācija piedevā nepārsniedz normu.
Eiropas Komisija ir sagatavojusi lēmuma projektu, kurā paredzēts, ka dioksīna pieļaujamā koncentrācija lopbarības piedevā ir viens pikograms uz gramu kombinētās lopbarības, taču pagaidām tas vēl nav oficiāli pieņemts.
SIA «Labība un Co» menedžeris Alfrēds Tračums pastāstīja, ka analīzēs atklātie 4,37 pikogrami dioksīna ir konstatēti uz vienu gramu tauku. Taču tauku koncentrācija lopbarības piedevā ir tikai septiņi procenti, savukārt lopbarības piedeva ir tikai pieci procenti no lopbarības kopējās masas. Tādēļ dioksīna koncentrācija kombinētajā lopbarībā ir tikai 0,015 pikogrami uz gramu. Dioksīna koncentrācija cūkgaļā būs vēl mazāka, jo lopbarībā esošais dioksīna daudzums dzīvnieku organismā sadalīsies vēl sīkāk. Pagaidām valdība vēl nav apstiprinājusi Latvijā pieļaujamās dioksīna normas dažādā pārtikā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.