Otrdiena, 5. maijs
Ģirts, Ģederts
weather-icon
+8° C, vējš 2.06 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Attīstībai traucē centralizācija

Ārvalstu eksperti atzīst, ka Latvijā ir pārāk centralizēta lēmumu pieņemšana un tas varētu traucēt reģionos saņemt ES līdzekļus.

Ārvalstu eksperti atzīst, ka Latvijā ir pārāk centralizēta lēmumu pieņemšana un tas varētu traucēt reģionos saņemt ES līdzekļus.
«Ziņas» jau rakstīja, ka Zemgales pašvaldību darbinieki izglītojās par ES strukturālajiem fondiem. ES eksperti ir gandarīti par lielo interesi – Jelgavā seminārs pulcēja ap 70, bet Aizkrauklē – ap 50 interesentu. Ekspertus īsti neapmierina centralizācija. Pēc viņu domām, reģioniem un Rīgai būtu jāattīstās līdzsvaroti. Tāpēc viņi valdībā iesniegšot priekšlikumus par to, kā vienkāršot ES strukturālo fondu līdzekļu pieejamību reģionos.
Finanšu ministrijas ES paplašināšanās padomniece Anna Azama – Pradeja arī atzīst, ka mūsu reģiona pašvaldībām ES finanšu līdzekļu piesaistē varētu traucēt ierobežotās iespējas garantēt līdzfinansējumu. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārstāvji skaidro, ka pašlaik tiek izzinātas pašvaldību stiprās un vājās puses un līdzfinansējuma nodrošināšanas iespējas, lai vajadzības gadījumā meklētu risinājumu.
Runājot par Zemgali, A.Azama – Pradeja norāda, ka šajā reģionā ir nepieciešamā pašvaldību kapacitāte nopietnu un lielu projektu sagatavošanai. Viņa atgādina, ka pirmajos trijos gados pēc iestāšanās ES Latvijai no struktūrfondiem būs pieejami līdzekļi 500 miljonu eiro apmērā, no kuriem Zemgale varētu saņemt vismaz 13 procentu.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.