Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+13° C, vējš 2.24 m/s, A-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Lielais koncerts izskanējis, «Spīgo» triumfē (ar foto)

Ar Renāra Kaupera un kopkora izpildīto «Mana dziesma» Mežaparka Lielajā estrādē izskanējis X Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku centrālais dziesmotais notikums – koru koncerts «Mana zeme – zemīte skaistā». 12 687 koristu, 900 pūtēju un 440 folkloras kopu dalībnieku vidū netrūka mūsu puses pārstāvju, bet Jelgavas 4.vidusskolas «Spīgo» kā šajos svētkos vislabākais koris nu var lepoties ar Lielo balvu.

R.Kaupera «Manu dziesmu» kā vismīļāko šī koncerta dziesmu pirms došanās uz estrādi atzina «Ziņu» sastaptās Spīdolas ģimnāzijas kora dziedātājas Luīze, Kristiāna un Dārta, topā bija arī R.Paula un R.Blaumaņa «Tālavas taurētājs», kā arī Mārtiņa Brauna un Raiņa «Saule. Pērkons. Daugava». Pēc koncerta varēja droši teikt, ka meitenes nav kļūdījušās, tikai jāpiebilst, ka gana skanīgas bija arī citas, par izdevušos var saukt arī visu uzvedumu kopumā ne tikai muzikālā, bet arī no skatuviskā risinājuma viedokļa.Jelgavas puses dziedātāji pelnījuši daudz uzslavu, un ne tikai tie, kas guva panākumus koru karos. Dzirdēti dažādi viedokļi par sacensības momenta lietderību svētkos, tomēr tie, kam bija iespēja redzēt «Spīgo» meiteņu sajūsmu pēc rezultātu paziņošanas un Lielās balvas saņemšanas no paša maestro Raimonda Paula un premjera Valda Dombrovska rokām, sapratīs, ka panākums pelnīts un lielam darbam un talantam novērtējums nepieciešams.«Protams, sajūta fantastiska,» atzina diriģente Līga Celma, kurai laikam jau pieder galvenie nopelni «Spīgo» tapšanā, norādot, ka meitenes priecājas ne mazāk. «Tāda neliela nojauta jau bija,» atzina Līga, «Ziņu» taujāta, vai Lielā balva tieši viņu korim ir pārsteigums. «Spīgo» triumfā ne mazāki nopelni arī Agrim un Lienai Celmai, sevišķi jau Lienai, kam laikā, kad Līgas pirmā prioritāte ir mazais Rūdolfs, bet Agris aizņemts ar pūtēju orķestru virsdiriģenta pienākumiem, ar kori sanāca dubultslodze. Lieki teikt, ka A.Celma diriģētais M.Brauna «Tā dziedāja Mārtiņš» pēc Lielās balvas saņemšanas izskanēja īpaši braši. Jāatgādina, ka Līga Celma šajos svētkos debitēja virsdiriģentes statusā.Nu Jelgavai ir kauss ne tikai futbolā, rezumēja «Ziņu» sastaptais FK «Jelgava» valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs. Sadziedāšanās un sadancošanās turpinājās arī pēc oficiālā koncerta beigām, bet svētdien deju lielkoncerts «Daugavas» stadionā noslēgs X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.