Mairis Briedis šobrīd ir Latvijas labākais bokseris. 4. aprīlī Dortmundē viņš uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja Pasaules Boksa padomes čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā.
Par Pasaules Boksa padomes čempionu pirmā smagā svara kategorijā viņam plānots piešķirt valsts prēmiju, apstiprināja premjers Māris Kučinskis. Lai gan M.Brieža sasniegums neatbilst Ministru kabineta noteikumiem, jo tā bija profesionālā boksa cīņa, par ko bokseri saņem atlīdzību, nevis pasaules čempionāts, valdība nolēmusi bokseri prēmēt, pagaidām gan vēl nav zināms prēmijas apmērs. Līdz šim vēl nevienam Latvijas sportistam profesionālajā boksā nebija izdevies kļūt par pasaules čempionu.
Pēc šīs cīņas M.Briedis savā īpašumā ieguvis Starptautiskās Boksa organizācijas čempiona jostu, kas sākotnēji piederēja vācietim M.Hukam. Sportista treneris Sandis Kleins neslēpa, ka Vācijas puse darījusi visu, lai sportistam būtu neērti. Piemēram, krēslā, kas iedots pirms cīņas, bijusi nagla, kā arī pārcelts preses konferences sākums, un latvieši par to nav zinājuši. «Zinājām, ka tas ir mūža notikums un ka pārrakstām vēsturi,» sacīja treneris.
Dara visu, lai Briedim būtu neērti
00:00
06.04.2017
47