Vakar Naturalizācijas pārvaldes Jelgavas reģionālajā iestādē ieradās EDSO misijas pārstāvis, lai vēl pirms šīs misijas slēgšanas Latvijā pārliecinātos par padarīto naturalizācijas procesā.
Vakar Naturalizācijas pārvaldes Jelgavas reģionālajā iestādē ieradās EDSO misijas pārstāvis, lai vēl pirms šīs misijas slēgšanas Latvijā pārliecinātos par padarīto naturalizācijas procesā.
Reģionālās iestādes vadītāja Silvija Kaufelde stāsta, ka EDSO misijas locekli Volkeru Frobārtu (Volker Frobarth) interesēja dažādi jautājumi – cik pilsoņu un nepilsoņu mūsu reģionā, kura ir aktīvākā tauta pilsonības iegūšanā, cik sekmīgi tiek kārtoti vēstures un valodas pārbaudījumi, kā norit sadarbība ar pašvaldībām.
«Šķiet, Jelgava bija izraudzīta tāpēc, ka mēs esam liela pilsēta ar lielu nepilsoņu skaitu. Nevarētu teikt, ka misijas pārstāvi kaut kas no mūsu darbiem pārsteidza vai sarūgtināja – tā vienkārši lieku reizi bija pārliecināšanās par to, ka darbi rit savu gaitu,» «Ziņām» sacīja S.Kaufelde.
EDSO Pastāvīgās padomes sēdē nolemts, ka misijas Latvijā mandāts netiek pagarināts. Līdz ar to EDSO misija no 2002. gada 1. janvāra pārtrauc savu darbību Latvijā. Uzstādamies Pastāvīgās padomes sēdē ar ziņojumu, EDSO misijas Latvijā vadītājs Pīters Semnebijs atzina, ka Latvijā gludi noris naturalizācijas process, veiksmīgi darbojas latviešu valodas apguves valsts programma, darbu sācis Sabiedrības integrācijas fonds, uzlabots Valsts cilvēktiesību biroja darbs. P.Semnebijs augstu novērtēja Valsts prezidentes iniciatīvu no Vēlēšanu likuma svītrot prasību pēc valsts valodas zināšanām deputātu kandidātiem.
Vairākums dalībvalstu piekrita EDSO misijas vadītāja vērtējumam par situāciju Latvijā.
Arī pēc misijas slēgšanas Latvija turpinās aktīvi piedalīties EDSO darbā, cieši sadarbosies ar Augsto komisāru nacionālo minoritāšu jautājumos, Demokrātisko Institūciju un Cilvēktiesību biroju un citām organizācijas institūcijām un struktūrām, lai turpinātu pilnveidot cilvēktiesības aizsardzības un veicināšanas mehānismus.