Sirsnīgajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā vārdadienu svin arī Johannas, Hannas un Janas.
Sirsnīgajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā vārdadienu svin arī Johannas, Hannas un Janas.
Šodien vārda svētki ir 6. vidusskolas 11. klases skolniecei Janai Cimaškevičai. Viņai allaž liels prieks par negaidītiem ciemiņiem vārdadienā, tikai meitene cer, ka viena “viešņa”, kas iepriekšējās dienās atnākusi ne saukta, ne gaidīta, – saaukstēšanās – šodien jau būs devusies prom. Janai vārdadiena ir vieni no mīļākajiem svētkiem, tādēļ viņa tos svin katru gadu. Šoreiz vārda svētkus bagātīgi papildinājis vēl kāds notikums. Proti, Jana piedalījās Lūciju konkursā. Vispirms pirmajā kārtā meitenei vajadzēja uzrakstīt eseju “Kur meklēt gaismu Adventes laikā un kā to dot citiem?”. Gaviļniece teic, ka negāja viegli, jo to vajadzējis uzrakstīt īsā laikā, taču, pašai par pārsteigumu, viņa iekļuva otrajā kārtā. Lūcijas kronēšana notika tikai pāris dienu pirms Janas vārda svētkiem. Arī šīsdienas gaviļnieces sveci aizdedza no Lūcijas kroņa, un turpmāk Jana kopā ar pārējām konkursa otrās kārtas dalībniecēm gaismu nest dosies uz bērnunamiem, pansionātiem un citām vietām. Savā vārdadienā Jana iecerējusi mūzikas skolā tikties ar meitenēm, kas piedalījās Lūciju konkursā. Savukārt vakarā viņu sveikt ieradīsies ciemiņi.
Janai prieks par savu vārdu, to viņai devusi mamma. Gaviļniece zina stāstīt, ka pirms viņas nākšanas pasaulē kaimiņos piedzimusi meitene, kas kristīta Janas vārdā. Tas mammai iepaticies, un viņa tā vēlējusies nosaukt arī savu atvasīti.
Janai ir plašs interešu loks. Brīvbrīžos viņa nodarbojas ar daiļslidošanu, spēlē klavieres un apmeklē teātra studiju. Meitene ir prasīga pret sevi un sasniegs iecerēto ar ievērības cienīgu mērķtiecību. Ne velti Janas dzīves moto skan: nolieciet man priekšā sienu, lai to no jauna pārvarētu!