Sestdiena, 7. marts
Ella, Elmīra
weather-icon
+-2° C, vējš 1.44 m/s, ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ikviens var būt supervaronis

22. starptautiskā ledus skulptūru festivāla tēma ir “Supervaroņi” – ne tikai tie, ko pazīstam no filmām un grāmatām, bet arī cilvēki mums līdzās. No 7. līdz 9. februārim Jelgavā, Pasta salā un Jāņa Čakstes bulvārī, būs apskatāmas ledus skulptūras, ko veidojuši 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm. 
“Katru gadu taisām prāta vētras un meklējam jaunas tēmas un idejas. Šogad likās, ka supervaronis varētu izraisīt māksliniekos plašu skatījumu, ne tikai domājot par filmu tēliem, bet arī par cilvēkiem, kas ir mums apkārt. Supervaroņu tēma likās saistoša gan jaunajiem, gan senioriem, kas arī ir svarīgi, jo ledus skulptūru festivālam tradicionāli ir ģimenes pasākuma formāts,” stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics. 
Pasākuma organizatori sola vairāk nekā 60 ledus mākslas darbus, pirotehnikas un gaismas šovus, kā arī plašu kultūras programmu visai ģimenei. Īpaši tiks izcelti skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kuru laikā apmeklētājiem būs iespēja redzēt, kā top jauni meistardarbi.  
Šogad festivālā tiks apdzīvota arī brīvdabas koncertzāle “Mītava”, to atvēlot ģimenēm un bērniem. Aizvējā visas dienas garumā notiks bērnu konkursi, rotaļas, teātra izrādes, burvju triku paraugdemonstrējumi un dažādas meistarklases. Pārējā festivāla programma noritēs uz lielās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī. 
Jau tradicionāli pirms ledus skulptūru festivāla tika izsludināts kolāžu konkurss, kurā piedalījās bērni no visas Latvijas un arī Jelgavas sadraudzības pilsētas Šauļiem.  “Vislielākais prieks bija par to, ka bērni zīmējumos norāda, ka viņu supervaroņi ir tēti un mammas. Patīkami, ka supervaroņu konkursā pārliecinoši uzvar tēti”, teic M.Buškevics. 
Lielākais izaicinājums festivāla rīkotājiem, protams, ir laikapstākļi. Lai arī pēdējos piecus gadus gaisa temperatūra bijusi līdzīga, vēl ne reizi nav bijis tā, ka līdz skulptūru festivālam nebūtu mīnus grādu. Līdz ar to šogad nebija iespējams izzāģēt ledu no ūdenskrātuvēm, no kā iepriekšējos gadus veidoti dažādi papildu objekti. Vai tas nozīmē, ka šogad bērniem slidkalniņa nebūs? “Būs, jo tēma ir supervaroņi!” satrauktos nomierina M.Buškevičs.
Šogad katrai skulptūrai būs sava nojume, aiz skulptūras būs melnā siena, tā padarot skulptūru fotografēšanu ērtāku. Festivālā simboliski satiksies smilšu un ledu skulptūras. No vasaras ir saglabāta lielā skulptūra – sfinksa ar piramīdām, kas festivāla laikā tiks īpaši izgaismota.
Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas būs pieejama arī mobilajā lietotnē “Waze”. Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz skulptūrām, festivāla rīkotāji aicina izmantot iespēju mākslinieku veikumu apskatīt jau piektdienas vakarā.
Ledus skulptūru festivāla notikumiem varēs seko līdzi festivāla dienasgrāmatās Jelgavas “Facebook” lapā. 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.