Rīgā, Imantā, kādā Kurzemes prospekta namā dzīvo divas māsas – 10 gadu vecā Līva Z. un 12 gadu vecā Dace Z..
Rīgā, Imantā, kādā Kurzemes prospekta namā dzīvo divas māsas – 10 gadu vecā Līva Z. un 12 gadu vecā Dace Z.. Meiteņu kaimiņi un apkārtējo namu iedzīvotāji jau četrus gadus savā pagalmā spiesti vērot abu meiteņu «izpriecas». Viņu mīļākā izklaide ir acu izduršana dzīviem sētas kaķiem, dzīvnieku durstīšana ar nazi un vēl citas zvērības.
Kaimiņi un apkārtējo namu iedzīvotāji jau vairākkārt vērsušies policijā, masu informācijas līdzekļos, «Dzīvnieku drauga» fondā un dzīvnieku patversmē, lūdzot darīt galu tam, kas notiek pagalmā. Taču meitenes joprojām netraucēti turpina «izklaidēties». Rīgas Galvenās policijas pārvaldes 31. iecirkņa darbinieki uz iedzīvotāju ziņojumiem atbildējuši, ka situācija ir pārbaudīta un māsu vecākiem izteikts brīdinājums. Taču līdz šim pagalmā nekas nav mainījies!
Meiteņu kaimiņiene Jevgeņija stāsta: «Pirmoreiz ar māsu sadismu saskāros 1999. gadā, kad, ejot cauri pagalmam, pamanīju tolaik vēl pavisam mazās meitenes rotaļājamies ar mēnesi veciem sētas kaķēniem. Izdzirdēju spalgu ņaudienu un ieraudzīju, ka māsas metas bēgt. Piegājusi pie kaķēniem, ar šausmām ieraudzīju, ka vienam acu vietā ir divi asiņaini plankumi. Otram kaķēnam bija izdurta viena acs, no otras rēgojās nagla. Abus aiznesu uz veterināro klīniku, kur nelaimīgos dzīvniekus uzreiz eitanazēja.» Bet māsu sadisms turpinās.
Dīvaini, ka gandrīz visi tuvējo māju iedzīvotāji jau gadiem zina par māsu zvērībām, taču nevienam nesūdzas, jo ļoti baidoties no meiteņu vecākiem, kuri arī esot psihiski nelīdzsvaroti cilvēki.
Iedzīvotāju pacietībai gals pienāca 9. maijā, kad pagalma puikas pamanīja Daci un Līvu netālu uz soliņa rotaļājamies ar pagalma iedzīvotāju mīluli strīpaino runci. Pēc mirkļa no tās puses atskanēja skaļš un žēls kaķa kliedziens, bet Līva un Dace metās bēgt. Zēni māsas nenoķēra, taču ieraudzīja šausmīgu ainu – strīpainajam runcim bija izdurtas abas acis, vairākās vietās dzīvnieks bija sadurts un sagriezts ar nazi. Kāda pagalma iedzīvotāja dzīvnieku aiznesa uz veterināro klīniku eitanazēt.
Zēni māsu dzīvoklim izdauzīja logus, par ko, protams, dabūja skaidroties policijā, jo meiteņu māte bija iesniegusi sūdzību.
Rīgas 69. vidusskola, kur meitenes mācās, komentārus līdz šim nav sniegusi. Ir zināms, ka ar māsām skolasbiedri nekontaktējas, Dace Z. klasē solā sēž viena. Tātad bērni no viņām vairās.
Taču rodas iespaids, ka no māsām un viņu vecākiem baidās arī pieaugušie. Kaimiņu nama pensionārei, kas spīdzinātos kaķus nesusi uz klīniku, māsas nesen esot piedraudējušas: «Tu būsi nākamā, kam mēs izdursim acis!»
Ja nevienu neuztrauc nomocīto kaķu un vārnu mokas, tad par to, kādas šīs meitenes būs pēc pāris gadiem, vajadzētu uztraukties visai sabiedrībai. Vai gaidīsim, līdz meitenes ķersies klāt arī mūsu bērniem?
«Dzīvnieku drauga» dzīvnieku patversmes preses sekretāre un «Dzīvnieku drauga» fonda valdes locekle Sarmīte Vucāne lūdz tiem, kas var palīdzēt ar padomu vai citādi, veicināt abu meiteņu un viņu vecāku saukšanu pie atbildības. Vajadzētu panākt vismaz to, lai apstājas zvērības. Kā to izdarīt?
Ļoti gaidīšu padomus un palīdzību, tālruņi 9424515, 7500491, e – pasts , adrese Candera iela 4, Rīga.
Jau iepriekš dzīvnieku vārdā pateicos par palīdzību visiem labajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem!
Strādājot dzīvnieku patversmē, esmu saskārusies ar vairākiem gadījumiem, kad bērni apzināti spīdzina dzīvniekus. Šai problēmai vajadzīga publicitāte, tāpēc lūdzu atsaukties ikvienu informācijas līdzekli, kuru šī ziņa (problēma) varētu interesēt. Esmu gatava sniegt palīdzību jebkādu rakstīto materiālu un sižetu tapšanā par Imantas sadistēm!
Ar cieņu, Sarmīte Vucāne un vēl dzīvi palikušie Imantas pagalmu kaķi