Pēdējos divos gados kompānija «Hewlett Packard» ieguvusi vadošās pozīcijās datorsistēmu struktūru un serveru tirgus segmentā Latvijā un Baltijas valstīs.
Pēdējos divos gados kompānija «Hewlett Packard» («HP») ieguvusi vadošās pozīcijās datorsistēmu struktūru un serveru tirgus segmentā Latvijā un Baltijas valstīs. Tas norādīts atskaitē par pētījumu «Datorsistēmu un serveru tirgus Baltijas valstīs». Latvijā «HP» tirgus daļa 2000. gadā šajā segmentā ir 35,3 procenti, otro vietu ar 20,3 procentiem ieņem «IBM», tai seko «Compaq» ar 18,2 procentiem un «Sun Microsystems» ar 10,5 procentiem. Igaunijā «HP» šajā segmentā aizņemot 25,7 procentus tirgus, bet Lietuvā pat 57 procentus.
2000. gadā Baltijas valstu datorsistēmu un serveru tirgus vērtība bija 31,24 miljoni ASV dolāru un pārdoto serveru skaits sasniedza 3885 vienības. Pētījumā izteiktās šā gada prognozes ir piesardzīgas, un, kaut arī ir ekonomiskā augšupeja, jauni kapitālieguldījumi samazinās, turpretim informācijas tehnoloģiju drošības, mobilitātes un garantēta servisa risinājumi un pakalpojumi turpina augt.