Jelgavas Dome šonedēļ Valsts investīciju fondam iesniegusi pašvaldības vienotās informācijas sistēmas izveides projektu.
Jelgavas Dome šonedēļ Valsts investīciju fondam iesniegusi pašvaldības vienotās informācijas sistēmas izveides projektu.
Domes izpilddirektors Gunārs Kurlovičs stāsta, ka informācijas tehnoloģiju izveidē Jelgavas pašvaldība 1997. gadā, iepērkot jaunu tehniku un izveidojot tīklu, izdarīja izrāvienu starp pārējām pašvaldībām un līdz 1999. gadam attīstības ziņā turējās avangardā. Bet līdzekļu samazinājums šai jomā izraisīja pārtraukumu informācijas tehnoloģiju sistēmas atjaunošanā un līdz ar to pašlaik salīdzinājumā ar citu pilsētu pašvaldībām Jelgavā vērojama atpalicība. Tāpēc pašvaldība ir izstrādājusi projektu 35 tūkstošu latu piesaistei no šā gada Valsts investīciju fonda līdzekļiem. Dome no budžeta informācijas tehnoloģiju sistēmas atjaunošanai paredzējusi apmēram 32 tūkstošus latu. Projekta gaitā plānots nomainīt novecojušo datortehniku, iegādāties jaunu programmatūru, sakārtot haotiski veidoto tīklu un novērst citas problēmas.
Šinī nolūkā viena tīkla administratora štata vietā Domē izveidots Informācijas tehnoloģiju sektors ar diviem darbiniekiem. Projekta realizācijas gaitā paredzēts piesaistīt trešo darbinieku – programmatūras speciālistu. «Šādā sastāvā mēs varētu Jelgavai nodrošināt atgriešanos to pašvaldību lokā, kas informācijas tehnoloģijās un e – pārvaldē ieņem vadošās pozīcijas,» domā G.Kurlovičs.
Projekts Valsts investīciju fondam izstrādāts ar Domes Investīciju biroja un pašvaldības speciālistu spēkiem. Savukārt abu PHARE 2000 mērķreģionu programmas projektu izstrādei pieaicināti Finansu un konsultāciju biroja speciālisti, kā arī noslēgta vēl virkne līgumu ar citiem tehniskās projektēšanas speciālistiem. «Tas bija nepieciešams ne jau tāpēc, ka pašvaldībai tā gribētos, bet tāpēc, ka PHARE prasības ir ļoti stingras, un mūsu zināšanas vēl nespēj veiksmīgi konkurēt. Pašlaik vienīgi Rīgā ir speciālisti, kam ir pieredze darbā ar Eiropas Savienības programmām. Lai projektiem nodrošinātu kvalitāti, pieaicinājām profesionālus konsultantus. Turklāt īsā laikā bija jāsavāc un jāapkopo liels informācijas apjoms – viena projekta dokumentu pakete aizņēma trīs biezās dokumentu mapes, otrs projekts aizņēma divas biezās mapes. Tā kā tiem bija vajadzīgas vēl piecas kopijas, tad katra projekta dokumenti sagāja divās iespaidīgās kastes,» stāsta G.Kurlovičš.
Katra projekta sagatavošanai izlietots ap 20 tūkstošiem latu. Projektu izvērtēšana būs pabeigta jūnija sākumā. Pirmās atsauksmes liecinot, ka projekti par Zemgales reģiona uzņēmējdarbības atbalsta un pieaugušo izglītības centra izveidi un cilvēkresursu attīstības veicināšanu un infrastruktūras bāzes veidošanu informācijas tehnoloģiju pakalpojumiem Jelgavā ir izpildījuši kvalifikācijas prasības.