Muitas likuma 27. un 33. pantā ir teikts, ka preces, kurām ir piešķirts atbrīvojums no muitas maksājumiem, drīkst izmantot tikai tiem mērķiem, kuriem paredzēti šādi atbrīvojumi.
Muitas likuma 27. un 33. pantā ir teikts, ka preces, kurām ir piešķirts atbrīvojums no muitas maksājumiem, drīkst izmantot tikai tiem mērķiem, kuriem paredzēti šādi atbrīvojumi. Šādas preces atrodas muitas kontrolē līdz tās tiek izmantotas citiem mērķiem, kas savukārt nosaka likumīgo muitas maksājumu kārtību.
Likuma «Par pievienotās vērtības nodokli» 6. panta 4. punktā noteikts: ja tiek pārdotas preces, kas ievestas Latvijas Republikā, nesamaksājot nodokli, saskaņā ar šā panta otro daļu, preču vērtība apliekama ar nodokli likumā noteiktā kārtībā.
Tātad, ja fiziska persona ieved preces un citus priekšmetus nekomercāliem nolūkiem, bet tās tiek izmantotas citiem mērķiem, saņemtā muitas maksājumu nodokļu atvieglojumu daļa pakļauta muitas nodoklim un pievienotās vērtības nodoklim. Līdz ar to preces un citi priekšmeti tiek atbrīvoti no muitas kontroles un tiek saņemta muitas atļauja izmantot citiem mērķiem.
Saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.16 pantu, ja preces tiek izmantotas bez muitas iestādes atļaujas citiem mērķiem, nevis tiem, kuriem piešķirti muitas maksājumu atvieglojumi, uzliek naudas sodu fiziskām personām līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskām personām līdz trim tūkstošiem latu.